REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Uczyli się, jak zdobywać unijne dofinansowanie

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konferencji poświęconej pozyskiwaniu funduszy unijnych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, która odbyła się w Aleksandrowie Łódzkim. Organizatorką konferencji była Ilona Rafalska – radna Sejmiku Województwa Łódzkiego. W sali konferencyjnej Zespołu Szkół Zawodowych w Aleksandrowie wspólnie spotkali się właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, dyrektorzy szkół ponadgimnazjanych oraz samorządowcy z powiatu zgierskiego i łęczyckiego.
 
Ze spotkania dowiedzieli się jak wypełnić wniosek, o co aplikować i jak poruszać się w zawiłościach problematyki funduszy unijnych. – Najważniejsze to zaktywizować przedsiębiorców i zachęcić ich do korzystania z dostępnych pieniędzy Unii Europejskiej – mówiła radna Ilona Rafalska. – Zwłaszcza jeśli chodzi o pozyskanie dofinansowania na organizowanie płatnych staży i praktyk dla młodzieży – przekonywała organizatorka spotkania. 
 
Uczestnicy konferencji zwracali także uwagę na potrzebę odbudowania potencjału szkół zawodowych, które najbardziej ucierpiały na przemianach ustrojowych po 1989 roku. Zdaniem prelegentów, bardzo pomocne w tym zakresie są właśnie środki unijne. Patronat nad konferencją objęła m.in. Agnieszka Hanajczyk – Posłanka na Sejm RP.

Inne

Ciekawe artykuły