REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Uniejów nie zwalnia tempa i daje przykład innym gminom

1 maja 2012 roku będziemy mogli wykąpać się w nowych basenach termalnych w Uniejowie. Burmistrz Józef Kaczmarek zaprezentował dotychczasowe dokonania zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej oraz plan rozwoju na przyszłe lata. Gospodarność i pomysłowość władz gminy pochwalili obecni na prezentacji członkowie zarządu województwa łódzkiego Dorota Ryl i Marcin Bugajski.

 
Uniejów inwestycyjną ekspansję rozpoczął jeszcze w latach 2004-2006, gdy w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego uzyskał blisko 14 mln zł na wszystkie projekty wartości 25 mln zł. Flagowym produktem z tego pakietu była budowa kompleksu termalno-basenowego. Zakres prac obejmował budowę trzech niecek basenowych wraz z urządzeniami rekreacyjnymi i wyposażeniem m.in. w: bicze wodne, masaże wodne i zjeżdżalnię. Oprócz tego m.in. zrewitalizowano historyczny układ komunikacyjny miasta oraz zespół zamkowo-parkowy.
 
Gmina poszła za ciosem w następnym okresie programowania. W 2007 roku podpisano umowę z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wartość projektu „Termy Uniejów – regionalny markowy produkt turystyki uzdrowiskowej” wynosi ponad 105 mln zł, zaś dofinansowanie 90 mln zł. Składa się na niego 5 podprojektów unowocześniających infrastrukturę drogową, turystyczno-rekreacyjną, gospodarkę wodno-ściekową, elektroenergetyczną oraz ośrodki kulturalne.
 
Uniejów realizuje jeden z największych projektów w województwie i widać, że dobrze sobie radzi – powiedział Marcin Bugajski. – Gmina poniosła ogromny wysiłek inwestycyjny, który teraz się zwraca. Uniejów wszedł na ścieżkę rozwoju, na której cały czas się utrzymuje, a dzięki doświadczeniu w realizacji projektów unijnych, ma dodatkowy atut przy zawieraniu nowych umów.
 
W połowie kwietnia wmurowany zostanie kamień węgielny pod budowę nowych basenów termalnych. Pierwsi goście spodziewani są 1 maja przyszłego roku. Wartość projektu wynosi ponad 37 mln zł, zaś dofinansowanie 31,5 mln zł.
 
Uniejów to urokliwa miejscowość położona w odległości 50 km od Zgierza. Oprócz rynku starego miasta warto odwiedzić Zamek oraz Kasztel rycerski. Obecnie największą atrakcją regionu jest właśnie kompleks "Termy Uniejów".
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jaka pompa do podlewania ogrodu ze zbiornika?

Pielęgnacja ogrodu to dziedzina wymagająca nie tylko wiedzy, lecz przede wszystkim systematyczności. Przy dużej powierzchni terenu zewnętrznego, warto posiłkować się automatycznymi rozwiązaniami nawadniającymi, dzięki którym

Wigilia w hotelu? Pomysł na Święta nad morzem!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który każdy pragnie spędzić z najbliższymi. Pięknie ustrojona choinka, wyśmienite potrawy, apetyczne ciasta, wspólne śpiewanie kolęd, łamanie opłatkiem i

Gdzie warto polecieć na wakacje zimą?

Uwielbiasz słońce i wysokie temperatury, a w październiku najchętniej zapadłbyś w sen zimowy? Gdy za oknem zimno, ciemno i szaro, wybierz się na egzotyczne wakacje