REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W Łagiewnikach wymieniali trefny towar

17 549 paczek papierosów oraz 100 litrów alkoholu nielegalnego pochodzenia o łącznej wartości 220.000 złotych zabezpieczyli łódzcy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Zarzuty dotyczące tego procederu usłyszało dwóch mężczyzn notowanych już wcześniej za czyny z kodeksu karno skarbowego – zgierzanin i łodzianin. Towar miał trafić na łódzkie targowiska.

19 kwietnia policjanci bazując na wcześniej uzyskanych informacjach namierzyli posesję w okolicach Łagiewnik w Łodzi gdzie miało dojść do wymiany trefnego towaru. Około 15.00 podjechały samochody. Dwaj mężczyźni zaczęli przeładowywać z mitsubishi do citroena butelki z alkoholem. Wówczas do akcji wkroczyli policjanci. Zatrzymano 40-letniego mieszkańca Zgierza i 56-letniego łodzianina, którego zadaniem, jak wynika z dotychczasowych informacji, była dystrybucja trefnego towaru na targowiskach miejskich. 

Funkcjonariusze w obu pojazdach zabezpieczyli 2 000 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Na tym jednak nie poprzestali. Zweryfikowali również informację dotyczącą wynajmowanych przez łodzianina garaży w okolicach Parku Zdrowie. Ujawniono w nich magazyn z kontrabandą. Łącznie zabezpieczono 17 549 paczek papierosów oraz 100 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Wartość przejętego towaru oszacowano na 220.000 złotych. Zatrzymanym mężczyznom grozi odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego.
 

Inne

Ciekawe artykuły