REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W Łódzkiem firmy są Fair Play

58 firm oraz 10 gmin z województwa łódzkiego, w tym gmina miasto Zgierz zostało wyróżnionych w programie „Przedsiębiorstwo Fair Play” i „Gmina Fair Play”. Nagrodę specjalną – „Samorządowy Menedżer Roku” 2010, otrzymała Kazimiera Tarkowska, wójt gminy Kleszczów. Uroczysta gala na cześć nagrodzonych odbyła się w Filharmonii Łódzkiej. Laureatom gratulowali Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki, oraz Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

 
Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest realizowany od 1998 r. przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, działający przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Celem programu jest propagowanie etyki w biznesie oraz promowanie i wyróżnianie firm, które działają w sposób solidny i rzetelny.
 
Aby uzyskać certyfikat, firma musi poddać się wszechstronnej, dwuetapowej weryfikacji. Z naszego województwa pozytywnie przez nią przeszło 58 firm. 7 przedsiębiorstw uzyskało tytuł po raz pierwszy. Najwięcej, bo 20 laureatów PFP 2010 z woj. łódzkiego, ma siedzibę w Łodzi. Specjalną Statuetkę, za szczególne osiągnięcia, przyznano firmie PAMSO z Pabianic. Nagrodę odebrał założyciel i prezes Joachim Nowak.
 
Wielką rolę w pobudzaniu aktywności gospodarczej pełnią samorządy. Dlatego od 9 lat przyznawane są również nagrody „Gmina Fair Play”. Za tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej oraz aktywności w przyciąganiu nowych inwestorów, certyfikaty odebrało 10 gmin z woj. łódzkiego: Aleksandrów Łódzki, Dalików, Drużbice, Warta, Kleszczów, Konopnica, gmina Ozorków, miasto Ozorków, Konstantynów Łódzki, Zgierz. Szczególne zasługi w tym zakresie ma wójt gminy Kleszczów Kazimiera Tarkowska, która – jako jedna z sześciu w Polsce – uhonorowana została tytułem „Samorządowego Menedżera Roku”.

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają