REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W obronie tramwajów

Kilkadziesiąt osób protestowało w piątek (08.07.2011 r.) przed siedzibą Urzędu Miasta Łodzi przeciwko decyzji o likwidacji linii tramwajowych nr 16 i 46.  Byli to głównie mieszkańcy Ozorkowa oraz Zgierza. Przyjechali również przedstawiciele samorządów: Jacek Socha, burmistrz Ozorkowa, Bogumiła Kapusta, wiceprezydent Zgierza, poseł Marek Matuszewski oraz Radosław Gajda, radny sejmiku wojewódzkiego.

Z mieszkańcami spotkał się wiceprezydent Łodzi Marek Cieślik. Zapewnił, że połączenia pozostaną, ale w „nowej formule”. Na jego ręce została złożona petycja, licząca ponad 1500 podpisów zebranych w Ozorkowie. Słowa Cieślika spotkały się z gwizdami protestujących. Przybyłym na pikietę mieszkańcom nie udało się spotkać z Hanną Zdanowską, prezydent Łodzi, która zerwała obowiązujące od 1993 r. połączenie, na mocy którego funkcjonują tramwaje 16 i 46, dlatego mieszkańcy zapowiedzieli, że przyjadą raz jeszcze, w następny piątek 15 lipca.

To nie jedyne działania w obronie tramwajów. Protestujący skierowali  również pismo do wojewody łódzkiego w którym żądają sprawdzenia, czy wypowiedzenie umowy przez Hannę Zdanowską było zgodne z prawem.

Już 10 091 osób poparło na facebooku wydarzenie: „Społeczny sprzeciw – nie dla likwidacji linii 46, 43, 16”. Jednym z jego twórców jest Bogumiła Kapusta.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają