REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W obronie tramwajów

Kilkadziesiąt osób protestowało w piątek (08.07.2011 r.) przed siedzibą Urzędu Miasta Łodzi przeciwko decyzji o likwidacji linii tramwajowych nr 16 i 46.  Byli to głównie mieszkańcy Ozorkowa oraz Zgierza. Przyjechali również przedstawiciele samorządów: Jacek Socha, burmistrz Ozorkowa, Bogumiła Kapusta, wiceprezydent Zgierza, poseł Marek Matuszewski oraz Radosław Gajda, radny sejmiku wojewódzkiego.

Z mieszkańcami spotkał się wiceprezydent Łodzi Marek Cieślik. Zapewnił, że połączenia pozostaną, ale w „nowej formule”. Na jego ręce została złożona petycja, licząca ponad 1500 podpisów zebranych w Ozorkowie. Słowa Cieślika spotkały się z gwizdami protestujących. Przybyłym na pikietę mieszkańcom nie udało się spotkać z Hanną Zdanowską, prezydent Łodzi, która zerwała obowiązujące od 1993 r. połączenie, na mocy którego funkcjonują tramwaje 16 i 46, dlatego mieszkańcy zapowiedzieli, że przyjadą raz jeszcze, w następny piątek 15 lipca.

To nie jedyne działania w obronie tramwajów. Protestujący skierowali  również pismo do wojewody łódzkiego w którym żądają sprawdzenia, czy wypowiedzenie umowy przez Hannę Zdanowską było zgodne z prawem.

Już 10 091 osób poparło na facebooku wydarzenie: „Społeczny sprzeciw – nie dla likwidacji linii 46, 43, 16”. Jednym z jego twórców jest Bogumiła Kapusta.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,