REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W podróż po Europie

Podróż po krajach zrzeszonej Europy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zgierzu odbywa się cyklicznie. W poprzednich latach dzieci odwiedziły słoneczną Hiszpanię, Grecję, podczas pobytu w Wielkiej Brytanii gościły na dworze królowej Elżbiety II, zielona wyspa Irlandia przywitała je obchodami święta swojego patrona Patryka, a gościnna Francja poczęstowała smakowitymi serami. Kolejna, IX edycja Przeglądu z cyklu Poznajemy Państwa Unii Europejskiej przebiegła w formie wycieczki po krajach Wspólnoty. 

W tym roku obchodzimy 10 rocznicę akcesji Polski do UE – mówi Klaudia Szembek, dyrektor SOSW. – Z tej okazji tegoroczny Przegląd zorganizowaliśmy niczym wycieczkę objazdową po 10 krajach wchodzących w skład Unii: Niemiec, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii, Belgii, Grecji, Włoch i Austrii. 

Celem tegorocznego spotkania było zwrócenie uwagi na obywatelstwo europejskie, które otwiera drogę do spełniania marzeń. W przedstawieniu oprócz małych i dużych aktorów, wziął również udział Kordian Kacperski, artysta wspaniale łączy wpływy muzyki klasycznej z nowoczesnym stylem R&B, który pięknym śpiewem wzruszył publiczność. Goście, między innymi Wicestarosta Zgierski Marcin Karpiński i członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Budziarski, zmęczeni wędrówką po Europie przystanęli w Zgierzu, aby poznać smaki kuchni europejskiej w przekąskach przygotowanych przez I klasę Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu kucharz.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.