REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Już od kilkunastu lat policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgierskiej jednostki organizują zawsze w kwietniu powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku odbyły się one w sobotę 12 kwietnia na terenie Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zgierzu im. Jana Pawła II.

Do eliminacji przystąpiły drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i drużyny z gimnazjum. Wszyscy zawodnicy podczas turnieju musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu ruchu drogowego. W pierwszej części uczestnicy zawodów rozwiązywali test wiedzy. W kolejnej części każdy uczeń sprawdził swoje umiejętności kierowania rowerem na trudnym torze przeszkód. Rywalizacji sędziowali policjanci ze zgierskiej drogówki.

W ogólnej punktacji zwyciężyły następujące drużyny:

Kategoria szkół podstawowych:

  1. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wielkiej
  2. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Białej
  3. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lubiankowie

Kategoria szkół gimnazjalnych

  1. Drużyna z Gimnazjum w Lubiankowie
  2. Drużyna z Gimnazjum w Parzęczewie
  3. Drużyna z Gimnazjum nr 1 w Ozorkowie

Zwycięskim drużynom gratulacje i nagrody ufundowane przez Starostę Zgierskiego i Prezydenta Miasta Zgierza oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi wręczali: sekretarz Powiatu Zgierskiego pan Adam Świniuch i Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu mł. insp. Andrzej Wolak

Drużyny, które zajęły I miejsce reprezentować będą nasz powiat w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim.

Inne

Ciekawe artykuły