REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W podróż z Rąbienia na południe Europy

Już po raz dziewiąty w Szkole Podstawowej w Rąbieniu odbył się konkurs „Wiedzy o Europie, Europejczykach i Unii Europejskiej”, tym razem pod hasłem: „Podróżujemy po krajach Śródziemnomorskich”.

Zmagania konkursowe składały się z 9 konkurencji, podczas których zespoły musiały wykazać się wiedzą na temat: wydarzeń związanych z integracją europejską, geografią państw unijnych, kulturą, zabytkami oraz sławnymi osobami związanymi ze zjednoczoną Europą. W tym roku panowała śródziemnomorska atmosfera, wiele pytań dotyczyło Grecji starożytnej i nowożytnej, a uczniów otaczała grecka dekoracja.

Dzieci rozwiązywały krzyżówkę pt. „Olimpijska Grecja”, przyporządkowywały opisy bogów greckich do odpowiednich nazw. Dużym zainteresowaniem, zarówno jury jak i opiekunów, cieszyły się konkurencje związane z zaprezentowaniem lalki przedstawiającej boga greckiego wykonanego samodzielnie przez uczestników konkursu oraz zaprezentowanie potrawy charakterystycznej dla śródziemnomorskich krajów Unii Europejskiej.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1 z Aleksandrowa Łódzkiego, dla której Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki ufundował nagrodę. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Ozorkowa, a trzecie z Rudy Bugaj.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu