REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W upał handlowcy zacierają ręce

Nie wszyscy narzekają na gorące dni, upał nie do wytrzymania i lejący się pot. Są handlowcy, którzy z zadowoleniem spoglądają na padające promienie słoneczne. Żar z nieba jest na tyle dokuczliwy, że dziesiątki ludzi decyduje się na zakup wiatraka lub systemu wentylacji i klimatyzacji. Zamówień mamy sporo więcej niż zwykle – mówi pan Marian – właściel sklepu z artykułami elektrycznymi w Zgierzu – bywa, że kilka razy muszę jechać po towar, bo to co przywieziemy, szybko się rozchodzi. Klienci kupują wiatraki do biur i domów. 
 
Bywa, że pracownicy sami nabywają urządzenia chłodzące, bo nie idzie pracować w danym miejscu, choć powinno to należeć do obowiązków pracodawców. Przepisy co prawda dokładnie precyzują minimalną temperaturę w biurach i pomieszczeniach zamkniętych – 18 stopni Celsjusza, to maksymalna granica nie jest wyznaczona. Jeśli przekracza ona 28 stopni, pracodawca zobowiązany jest dostarczyć pracownikom zimne napoje. Wysoka temperatura oznacza też dodatkowe przerwy w pracy, posiłki regeneracyjne czy odpowiednie ubranie. 
 
W skali kraju nagłe ożywienie popytu na urządzenia chłodzące to ostry zastrzyk gotówki dla branży elektrycznej. Ale oblężenie przeżywają również inne branże: sprzedawcy oraz producenci lodów i deserów, w szczególności w nadmorskich kurortach, gdzie turystów nie brakuje. Większość Polaków decyduje się na urlop w lipcu, chcąc mieć gwarancję dobrej pogody. 
 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od