REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jak gorące dni znoszą zwierzęta

 Upały to dość ciężki okres nie tylko dla ludzi, bywa że również dla zwierząt. Potrzebują więcej niż zwykle wody oraz generalnie powinny przebywać w cieniu. Wynika to z faktu, że w czasie gorąca pocąc się szybo tracą wodę z organizmu, a wraz nimi niezbędne minerały. Pamiętajmy, aby domowych zwierzaków nie pozostawiać w zamknięciu bez odpowiednich zapasów wody. Najlepiej aby była ona zimna, ponieważ w gorącej szybciej mnożą się bakterie. 

 Jeśli psy lub koty zostają w domu, warto udostępnić im łazienkę – z przyjemnością wykorzystają chłód kafli terakoty. Pod żadnym pozorem nie należy zostawiać czworonożnych przyjaciół w zamkniętych samochodach. Temperatura jaka w nich pasuje osiąga nawet 70 stopni Celsjusza i jest dla zwierzaków zabójcza. Takie postępowanie podlega ponadto przepisom kodeksu karnego mówiących o znęcaniu się nad zwierzętami. 
 
Bywa, że najgorszym problemem dla domowych przyjaciół jest ich futro i sierść, dlatego warto rozważyć zabranie ich na strzyżenie lub samemu wziąć do rąk nożyczki i pomóc pupilom. 
 
Na spacery wybierajmy się z psami wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, kiedy na dworze jest najchłodniej. Unikajmy przechadzek w pełnym słońcu. 
 
Jak podczas upalnych dni radzą sobie inne zwierzęta? Latem ptaki częściej przebywają w pobliżu zbiorników wodnych i rzek. Częściej też mają odchylone skrzydła, aby sprawnie wentylować się. Inne gatunki zwierząt częściej też pozwalają sobie na sjestę. Generalnie są też mniej aktywne. 
 
Ale są również zwierzęta które słońce uwielbiają – krokodyle, żółwie i inne gady. W Polsce można podglądać jak się wylegują w promieniach słonecznych w zoo. Inne osobniki z dalekich kontynentów chętnie zażywają kąpieli błotnych. 
 

Inne

Ciekawe artykuły