REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W Zgierzu powstaje pierwsze centrum handlowe

Włocławska firma Budizol SA wybuduje pierwszy w Zgierzu retail park. Kompleks składający się z dwóch budynków będzie oferował 3 500 mkw. powierzchni najmu. Centrum zostanie oddane do użytku w drugim kwartale 2011 roku i w tym momencie jest już wynajęte w 100%. 
 
Projektowane Centrum Handlowe będzie pierwszym tego typu obiektem w Zgierzu. Kompleks wybudowany zostanie na działce o powierzchni 6 886 mkw. i zlokalizowany zostanie na terenach po byłych ogródkach działkowych przy ul. Łódzkiej (os. Kurak). Dzięki miejskiej komunikacji tramwajowej i autobusowej oraz dobremu połączeniu z Łodzią będzie doskonale skomunikowany. Lokalizacja ma zapewnić łatwy dostęp do Centrum Handlowego, nie tylko mieszkańcom będącego w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Kurak, lecz również z pozostałych dzielnic Zgierza. Dodatkowo przy Centrum powstanie blisko 100 miejsc parkingowych.
 
Inwestorem Centrum jest włocławska firma Budizol SA. Spółka realizuje projekty w obszarze nieruchomości mieszkalnych oraz handlowych. Wybudował m.in. otwarte w 2009 roku CH Wzorcownia we Włocławku czy Hotel Holiday Inn w Bydgoszczy.
 
Decyzja o powstaniu Centrum, choć ucieszy zapewne wielu mieszkańców nie wszystkim się jednak podoba. Mieszkańcy pobliskich bloków protestowali przeciw powstaniu kompleksu twierdząc, że nowe centrum zakłóci spokój osiedla.
 
Bez wiedzy mieszkańców powstaje pod ich oknami jakiś market, który nie tylko ściągnie więcej samochodów i śmieci, ale i też wszystkie niemile zapachy będziemy wąchać z naszych balkonówpisze internauta na naszym forum.
 
Jak zapewnia Rafał Laskowski, odpowiedzialny za kontakty inwestora z mediami: Starostwo Powiatowe w Zgierzu wydając pozwolenie na budowę nie miało uwag co do inwestycji. Sam inwestor posiada już wszystkie wymagane pozwolenia na budowę. Decyzja o budowie Centrum była konsultowana z Zarządem Zgierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz mieszkańcami osiedla Kurak.
 
Wjazd do Centrum będzie odbywał się od strony osiedla mieszkaniowego. Wcześniej rozważano opcję wjazdu od krajowej jedynki łączącej m.in. Łódź ze Zgierzem, ale swój sprzeciw wyraziła Krajowa Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powołując się na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. 
 
Najemcy nowego centrum: 
  • Apteka Cosmedica
  • CCC
  • Deichmann
  • JYSK
  • Pepco
  • Rossmann
  • Tesco

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają