REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Weekend z kinem niezależnym w Kinie Charlie 23-24.07.2011

Wszystkich, którzy lubią niestandardowe kino Kina Charlie zaprasza w dniach 23 i 24 lipca 2011 r. na Weekend z Kinem Niezależnym. Wydarzenie to jest kolejną propozycją Charliego, która ma na celu promowanie kina niezależnego, offowego, studenckiego, animacyjnego i innych tego typu inicjatyw filmowych.

23 lipca o godz. 2000 odbędzie się pokaz The Best of Off jak gorąco 2011. Wyświetlone zostaną wszystkie filmy nagrodzone w tegorocznej edycji najbardziej offowego festiwalu Kina Charlie.

Kategoria: Film Niezależny
Wyróżnienie – „Naganowskiego 9/2”, reż. Emilia Zielonka
To historia pary bohaterów opowiadana z perspektywy „naocznego” świadka. „Fabuła” skupia się na życiu codziennym bohaterów kontemplując piękno dnia zwyczajnego.

Grand Prix – „Leśne doły” reż. Sławomir Kulikowski
„Leśne doły” to historia młodego małżeństwa, które spotyka niespodziewany łut szczęścia – dziedziczą dom na prowincji. Tym samym, wkraczają w przestrzeń małej miejscowości. Snując obiecującą wizję własnego bussinesu, młodzi planują w odziedziczonym dworku otworzyć motel. Pomysł zostaje chłodno przyjęty przez okolicznych mieszkańców. Nie musi jednak upłynąć wiele czasu, by tajemnica Leśnych Dołów wyszła na światło dzienne…

Kategoria: Film szkolny
Wyróżnienie – „Mama, tata, Bóg i szatan” reż. Paweł Jóźwiak-Rodan
Dokument; Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, Katowice. Paweł JóźwiakRodan urodził się i mieszka w Łodzi.
Student reżyserii przeprowadza odważną wiwisekcję, która ma odpowiedzieć na pytanie dlaczego jego rodzice się rozwiedli i po którym z nich odziedziczył osobowość. Jego ojciec jest pisarzem powieści pornograficznych i antyklerykałem. Mama fanatyczną zwolenniczką Radia Maryja. Psychologiczne śledztwo z kamerą doprowadzi zarówno do zabawnych jak i bolesnych wniosków.

Grand Prix – „Twist & Blood” reż. Kuba Czekaj
Fabuła, Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, Uniwersytet Śląski, Katowice
Jedenastoletni chłopiec, Brzucho, jest pośmiewiskiem wśród swoich rówieśników. Rodzice za wszelką cenę chcą go zmienić, odchudzić. Brzucho ma jednak swój sposób na rozładowanie negatywnych emocji, to tajemnica. Z czasem zdradzi ją swojej przyjaciółce, w której się podkochuje.

24 lipca o godz. 2000 pokazana zostanie replika Międzynarodowego Festiwalu Kultury Studenckiej ARTenalia.

Międzynarodowy Festiwal Kultury Studenckiej ARTenalia w Poznaniu to trzydniowa prezentacja dorobku działalności artystycznej studentów. Impreza kierowana jest do wszystkich tych,  którzy chcą zapoznać się z młodą sztuką. Większość z wyświetlanych filmów i animacji podejmuje tematykę kondycji człowieka. Tego, jak radzi sobie on w sytuacjach trudnych, jak odnajduje się w nowej, tak szybko zmieniającej się rzeczywistości. Na tegorocznej edycji festiwalu zagościły barwne narodowościowo prace z takich krajów jak: Polska, Chorwacja, Serbia, Belgia czy Słowenia. Ten pejzaż rozmytych barw filmowych tworzą dokumenty, animacje i produkcje fabularne, trwające od minuty do pół godziny, jednoujęciowe, poruszające i rozśmieszające, a nawet przerażające.

Więcej informacji na stronie www.charlie.pl
 

Inne

Ciekawe artykuły