REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Weekend z rowerem

Już po raz kolejny w niedzielę w Aleksandrowie Łódzkim został rozegrany etap Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Masters o Super Puchar Polski. Tak się złożyło, że ten weekend upływał pod znakiem ogólnopolskiej akcji „Weekendem z rowerem”. Blisko 140 zawodników w wieku od 5 do 84 lat wzięło udział w zawodach. W ponad 30 stopniowym upale zawodnicy w kategoriach M20 i M30 musieli przejechać 90 km, co już samo w sobie dla większości kibiców było dużym wyczynem.

 
Tegoroczny wyścig zyskał rangę nie tylko ogólnopolską, ale też światową, a to za sprawą Ryszarda Adamczyka, który przybył do Aleksandrowa aż z Florydy. Startujący w kategorii M60 zawodnik to były zawodnik Korony Kielce, który od ponad 35 lat mieszka w USA. – To było klasyczne polskie ściganie – mówił pan Ryszard chwilę po przejechaniu mety. – Tylko tutaj jeździ mi się tak dobrze. Średnia prędkość na trasie to 40 km/h. Zawodnicy są dobrze przygotowani, nastawieni na zwycięstwo i sportową rywalizację. Dlatego mam zamiar zostać w Polsce trochę dłużej i potrenować. 
 
Na mecie mogliśmy oglądać również zawodników z najstarszej grupy wiekowej: 84-letniego Marcina Turka z Justynowa oraz cztery lata młodszego Ireneusza Matyszewskiego z Piotrkowa Trybunalskiego. Ten ostatni przygodę z kolarstwem rozpoczął w harcerstwie w 1947 roku i tak mu zostało do dziś. Na swoim koncie ma m.in. start w Tour de Pologne w trzech kolejnych latach: `53, `54 i `55 ubiegłego wieku. W tym okresie wywalczył też tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego Seniorów. 
Kolarstwem są też „zarażone” kolejne pokolenia. W Aleksandrowie ścigał się syn ś. p. mistrza kolarskiego Sławomira Rubika – Sebastian, któremu ta dyscyplina, można by powiedzieć, została przekazana w genach. – Cieszę się, że kolarstwo na nowo staje się popularną dyscypliną, głównie za sprawą sukcesów takich zawodników jak Rafał Majka – mówił Sebastian Rubik.
Tak naprawdę przy takiej pogodzie każdy był zwycięzcą, a dodatkowo na najlepszych czekały puchary i nagrody ufundowane przez liczne grono sponsorów i sympatyków kolarstwa. W dwóch kategoriach wiekowych M20 i M60 puchary ufundowane przez Starostę Zgierskiego – Krzysztofa Kozaneckiego i Radną Sejmiku Województwa Łódzkiego – Ilonę Rafalską, wręczała sama radna. 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,