REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Węgierska wiosna filmowa w Kinie Charlie

Węgierska Wiosna Filmowa to coroczna prezentacja najnowszych węgierskich filmów fabularnych oraz krótkometrażowych, nagrodzonych na budapeszteńskim Festiwalu Filmowym "Magyar Filmszemle", nie pokazywanych dotychczas w Polsce. Odbędzie się w dniach 1-5 kwietnia w łódzkim Kinie Charlie.
 
Festiwal ten jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć Centrum Węgierskiego w Krakowie. Przegląd najnowszej kinematografii węgierskiej organizowany jest od 2001 roku; podobnie jak inne przeglądy filmów europejskich, jest alternatywą dla rosnącej amerykanizacji i unifikacji kinematografii. W ostatnich latach Węgierska Wiosna Filmowa zyskała rangę festiwalu ogólnopolskiego i w tym roku ponownie odwiedzi 8 miast Polski. Dotychczasowe edycje udowodniły duże zainteresowanie polskiej publiczności imprezą. Stała się ona mile widzianym i entuzjastycznie przyjmowanym wydarzeniem, wpisującym się w krajobraz kultury, jako cykliczne przedsięwzięcie. Celem Węgierskiej Wiosny Filmowej jest nie tylko umożliwienie polskim kinomanom zapoznania się z najnowszymi filmami węgierskimi, ale także przybliżenie obrazu rzeczywistości współczesnych Węgier, utrzymywanie tożsamości kulturowej filmu środkowoeuropejskiego, pielęgnowanie przyjaźni polsko-węgierskiej oraz konfrontacja obu kultur w duchu wzajemnej tolerancji.
 
Na przegląd składa się pięć filmów długometrażowych i pięć krótkometrażowych. Będą one wyświetlane w zestawach – każdemu filmowi pełnometrażowemu towarzyszyć będzie jeden krótki metraż.
 
Karnet: 30zł, Wstęp: 12/10zł
Dla 10 pierwszych Widzów, którzy zakupią karnet na Węgierską Wiosnę Filmową rozdamy podwójne zaproszenia do groty solnej oraz wejściówki na fitness od Nowej Europy. Zaproszenia będą do odbioru wraz z karnetem.
 
ORGANIZATOR
Centrum Węgierskie w Krakowie
 
PATRONAT
Węgierska Unia Filmowa, Narodowy Fundusz Kulturalny RW,
Ministerstwo Spraw Zagranicznych RW, Ministerstwo Kultury RW
 
PROGRAM:
1 kwietnia, godz. 19:00 BIBLIOTEKA PASCALA + LENA
2 kwietnia, godz. 16:00 PAPAPIEROWE SAMOLOTY + MAMA
3 kwietnia, godz. 17:40 RÓŻOWY CAMEMBERT + URSZULA 
4 kwietnia, godz. 17:30 CZUKOR SHOW + CICHY DOTYK 
5 kwietnia, godz. 17:30 VESPA + MAM NA IMIĘ SIMON
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a