REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Koncerty jako hołd Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II – 2.04.2011

W dniu 2 kwietnia 2011 roku (sobota) odbędą się w dwóch zgierskich kościołach koncerty dedykowane Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Organizatorem obydwu koncertów jest Prezydent Miasta Zgierza, dr Iwona Wieczorek.
 
Zgierzanie, by oddać hołd Janowi Pawłowi II, mogą uczestniczyć w:
 
  • prezentacji "Tryptyku Rzymskiego" Jana Pawła II. Ten jeden z najpiękniejszych tekstów Jana Pawła II zaprezentuje Włodzimierz Galicki przy akompaniamencie na organach Tomasza Mońko. Uroczystość odbędzie się w Kościele pw. Matki Bożej Dobrej Rady, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5, ok. godz. 18.00 (po mszy św.).
     
  • w koncercie w wykonaniu artystki Teatru Wielkiego w Łodzi Jagody Wiktorskiej-Zając. Solistce będzie akompaniował Jan Blejzyk. Koncert odbędzie się w Kościele Farnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu, pl. Jana Pawła II 1, ok. godz. 18.45 (po mszy św.).
 
Na te szczególne koncerty, upamiętniające Jana Pawła II w dniu rocznicy Jego śmierci, tuż przed wyniesieniem Go na ołtarze zapraszają: Prezydent Miasta Zgierza, dr Iwona Wieczorek i Dziekan Zgierski, Ksiądz dr Andrzej Blewiński oraz Proboszcz Parafii Farnej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Ksiądz Mirosław Strożka
 
Organizatorzy wyrażają nadzieję, że poprzez te wydarzenia artystyczne w sposób godny mieszkańcy Miasta Zgierza oddadzą hołd naszemu wielkiemu Rodakowi.

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają