REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wkład kominkowy – jaki wybrać? (artykuł sponsorowany)

Wybierając kominek w pierwszej kolejności jako osoby niebędące ekspertami w danej dziedzinie, zwracamy uwagę na walory estetyczne czyli wygląd zewnętrzny kominka. Niemniej równie ważne co styl nowo zakupionego urządzenia są jego parametry. Dlatego warto poświęcić czas na konsultację i rozmowę ze specjalistami, którzy pomogą w wyborze najbardziej odpowiedniego wkładu kominkowego.

Skuteczne ogrzewanie domu

Zazwyczaj kominki oprócz funkcji estetycznej mają za zadanie skuteczne i ekonomiczne ogrzewanie domu lub mieszkania. Warto wiedzieć, że niezwykle atrakcyjnie wyglądające duże szyby w przeszklonych kominkach choć ukazują nam płonące polana w całej krasie i okazałości sprzyjają równocześnie większej utracie ciepła. Warto postawić zatem na dodatkową szybę lub skupić się na ofercie, która skutecznie połączy funkcjonalność i piękny wygląd.

Przy wyborze wkładu kominkowego warto zatem zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, jakie można nabyć wraz z nim. Sprzyja to optymalizacji jego użytkowania i pozwala zaoszczędzić drewno. Do wyboru mamy wkłady kominkowe dające możliwość zamontowania konwektorowego wymiennika ciepła, masę akumulacyjną lub wymiennik wodny.

Najważniejszymi cechami, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze, a kolejno montażu wkładu kominkowego są zabezpieczenia, szczelność oraz dopływy.

Przy całkowicie i szczelnie zamkniętych kominkach mamy gwarancję bezpieczeństwa oraz oszczędności, gdyż jednorazowy ładunek drewna wystarcza na długi okres ogrzewania pomieszczenia. Ograniczenie pobierania powietrza z zewnątrz wpływa zatem na wydajność pracy naszego kominka.

Wygląd

Oprócz kwestii technicznych oczywista jest również strona estetyczna czyli wybór wkładu kominkowego dopasowanego do wnętrza. Tu do wyboru pozostają wkłady stalowe lub żeliwne. Te pierwsze są bardziej nowoczesne i w surowej formie, podczas gdy żeliwne dają możliwość dodatkowych wrażeń stylistycznych dzięki bogatemu wzornictwu czy kształtowi.

Wejdź na sklepsam.pl – wkład kominkowy i nie tylko.

Wybierając wkład kominkowy należy zatem pamiętać, aby odpowiadał on naszym oczekiwaniom i wpasowywał się do stylu naszego wnętrza. Dzięki szerokiej ofercie na rynku oraz wsparciu specjalistów możemy mieć nadzieję, że dokonany zakup będzie cieszył domowników przez długie lata.

Inne

Ciekawe artykuły