REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wolontariat – sposób na pracę

Łodzianie – społeczeństwem obywatelskim? Dlaczego nie, skoro udało się w Krakowie czy Poznaniu. W myśl tej idei Stowarzyszenie Niecodzienni rozpoczęło w województwie łódzkim akcję promującą wolontariat jako pomysł na siebie wśród studentów, ale nie tylko.

Wolontariat to sposób na życie – tak można powiedzieć. Ale można i tak: wolontariat to sposób na zdobywanie doświadczenia zawodowego, zdobywanie lub podnoszenie kwalifikacji, czynne poszukiwanie pracy. Pracodawcy postrzegają ludzi aktywnych jako bardziej samodzielnych i zaangażowanych w pracę, którzy, przejawiając inicjatywę, mogą wnieść wiele dobrego do ich firmy. Warto dodać, że dzięki pracy wolontarystycznej możemy zdobyć staż, odbyć ciekawe szkolenia, podnieść swoje kompetencje społeczne, potrenować pracę w zespole.
 
Stowarzyszenie Niecodzienni współpracuje z organizacjami i instytucjami, które poszukują wolontariuszy, dlatego ma bogatą ofertę dla studentów/absolwentów wydziałów tj.: pedagogika, psychologia, informatyka, zarządzanie i marketing itd. Zachęcamy do wolontariatu także osoby czasowo pozostające bez pracy. Ważne są przecież: nieprzerwana obecność na rynku pracy, wzrost poczucia własnej wartości czy powód do wyjścia z domu. Chcielibyśmy zaktywizować również emerytów, którzy po wielu latach aktywności zawodowej często nie wiedzą jak wypełnić swój czas. 
 
Co prawda Europejski Rok Wolontariatu właśnie dobiegł końca, jednak my niezmiennie, aktywnie będziemy promowali bezinteresowne pomaganie sobie nawzajem. Wygodniej i bezpieczniej jest włączyć kolejny serial w TV. Nic nie inwestujesz – nic nie tracisz, można by rzec. Nic bardziej mylnego. TRACISZ! Tracisz czas i możliwość zgłębiania siebie, tracisz ostrość widzenia spraw i poczucie własnej wartości. Weź pilot i WŁĄCZ SIĘ NA WOLONTARIAT! Norwid powiedział, że "narodem jesteśmy wspaniałym, ale społeczeństwem żadnym". Udowodnimy, że to nie prawda.
 
Dowiedz się więcej na: www.niecodzienni.org.pl lub pisząc na: aga@niecodzienni.org.pl

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub