REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wracają upały i gwałtowne burze

Po tak długim okresie pogody brzydkiej bądź niesatysfakcjonującej nad Polskę w końcu zaczyna napływać powietrze z południa, co za tym idzie jest ciepło, a będzie gorąco. W czwartek mieszkańcy Zgierza i okolic na termometrach powinni zobaczyć (w najcieplejszym momencie dnia) 27-28 stopni, możliwy jest też słabiutki, przelotny deszczyk, ale nie powinien on zaburzać popołudniowo – wieczornych spacerów.

Piątek to już bardzo  dynamiczniejsza pogoda – temperatura w cieniu około południa powinna przekroczyć 30 stopni, tak więc zalecam(y) spożywanie sporej ilości płynów (najlepiej widy niegazowanej) oraz nie przebywanie na słońcu w godzinach 10 – 16 bez potrzeby. Po popołudniu nad woj. łódzkie nadciągnie front atmosferyczny i chłodniejsze powietrze. Jak zawsze przy tego typu kontraście temperatur pojawią się burze, gwałtowne z silnymi opadami deszczu, a nawet gradu. Wiatr w porywach może osiągnąć 90 km/h. Radzimy już dziś być przygotowani na dwa skrajnie niebezpieczne warunki meteo. Z jednej strony będziemy mieli do czynienia z upałem a z drugiej z nawałnicami. Pogoda powinna uspokoić się w nocy z piątku na sobotę.

Dla wszystkich, którzy nie mogą się doczekać spokojnej i ciepłej aury możemy wstępnie powiedzieć, że do września temperatura powinna być wyższa niż 25 stopni.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub