REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wracają upały i gwałtowne burze

Po tak długim okresie pogody brzydkiej bądź niesatysfakcjonującej nad Polskę w końcu zaczyna napływać powietrze z południa, co za tym idzie jest ciepło, a będzie gorąco. W czwartek mieszkańcy Zgierza i okolic na termometrach powinni zobaczyć (w najcieplejszym momencie dnia) 27-28 stopni, możliwy jest też słabiutki, przelotny deszczyk, ale nie powinien on zaburzać popołudniowo – wieczornych spacerów.

Piątek to już bardzo  dynamiczniejsza pogoda – temperatura w cieniu około południa powinna przekroczyć 30 stopni, tak więc zalecam(y) spożywanie sporej ilości płynów (najlepiej widy niegazowanej) oraz nie przebywanie na słońcu w godzinach 10 – 16 bez potrzeby. Po popołudniu nad woj. łódzkie nadciągnie front atmosferyczny i chłodniejsze powietrze. Jak zawsze przy tego typu kontraście temperatur pojawią się burze, gwałtowne z silnymi opadami deszczu, a nawet gradu. Wiatr w porywach może osiągnąć 90 km/h. Radzimy już dziś być przygotowani na dwa skrajnie niebezpieczne warunki meteo. Z jednej strony będziemy mieli do czynienia z upałem a z drugiej z nawałnicami. Pogoda powinna uspokoić się w nocy z piątku na sobotę.

Dla wszystkich, którzy nie mogą się doczekać spokojnej i ciepłej aury możemy wstępnie powiedzieć, że do września temperatura powinna być wyższa niż 25 stopni.

Inne

Ciekawe artykuły