REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wrzucali tureckie monety zamiast 5-złotówek

Łódzkie MPK zablokowało możliwość wrzucania 5-złotowych monet do automatów biletowych w tramwajach linii 16 kursujących na trasie Zgierz-Łódź. Powód?

Okazało, się że pomysłowi oszuści zamiast polskich piątek wrzucali do automatów tureckie monety o nominalne 50 kurusów. Nie dość, że bilet mogli kupić taniej, to jeszcze mogli zarabiać na tym procederze. Za zakup biletu turecką monetą o wartości około 80 gr, automat wydawał resztę. Dla przykładu – przy kupnie 10-minutowego biletu ulgowego o wartości 85 gr, automat po wrzuceniu tureckiej monety wydawał 4 zł 15 gr. Zysk dla kupującego wynosił zatem 3,35 zł.

Obecnie łódzki przewoził zablokował możliwość dokonywania płatności przy użyciu 5-złotówek. Automaty są przestrajane. Do pełni pracy mają wrócić we wrześniu.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub