REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Stowarzyszenie poprowadzi karczmę w Mieście Tkaczy

Od długiego już czasu szukali pracy. Zmęczeni bezsilnością i stagnacją postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i założyli Wielobranżową Spółdzielnię Socjalną „DELA”. Sześć osób, które borykały się z różnymi problemami życiowymi, prowadzić będzie w Zgierzu wspólnie przedsiębiorstwo społeczne.

Gdyby nie pomoc Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My”, które realizując projekt „Działajmy razem” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przekazało środki finansowe na założenie spółdzielni, zaoferowało szkolenia, spotkania z doradcami oraz indywidualne wsparcie Opiekuna Spółdzielni, bardzo możliwe, że nie zdobyliby się na taki krok. Z pomocą pospieszyły również władze Miasta Zgierza, które umożliwiły Spółdzielni Socjalnej „DELA” wynajęcie lokalu w odrestaurowanym Parku Kulturowym Miasta Tkaczy oraz zleciły sprawowanie nadzoru nad szaletem miejskim.

Do tego nieformalnie utworzonego partnerstwa dołączył przedsiębiorca, który pomógł członkom spółdzielni przygotować lokal oraz całe zaplecze gastronomiczne.

W wyniku tych działań swoją działalność rozpoczęła prowadzona przez Spółdzielnię „DELA” Karczma „Raz na Wozie”, mieszcząca się w kompleksie zabytkowych zabudowań przy ul. Rembowskiego 1 w Zgierzu.

W spółdzieli jest sześć osób, z czego pięć pracuje w resturacji. Byli już pierwsi klienci. Podobno najsmaczniejsza jest zalewajka. Polecamy też pierogi, których mamy bardzo duży wybór – mówi Iwona Rogalska ze stowarzyszenia.

Uroczyste otwarcie zaplanowano na 6 sierpnia w godzinach 17:00 – 21:00. Imprezę uświetni piknik, w programie którego przewidziano występy zespołów muzycznych, wspólne gotowanie oraz degustację. Wszystkie osoby zainteresowane tematyką ekonomii społecznej oraz sprawami lokalnej społeczności są mile widziani. Przybyli goście  będą mogli dowiedzieć się czym jest spółdzielnia socjalna, kto może ją założyć, jakie cele realizuje, co sprzyja osiągnięciu przez nią sukcesu oraz w jaki sposób można otrzymać dofinansowanie na rozpoczęcie działalności.

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają