REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstępna prognoza na Święta

Nieuchronnie zbliżamy się do rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Większość z nas a szczególnie osoby młode i dzieciaki nie wyobrażają sobie wigilii bez śniegu. Czy aura dostosuje się do panującego wszechobecnego nastroju świątecznego i uraczy nas śniegiem?

Nadzieje na białe Święta spotęguje fakt iż nocą będziemy mieli spadki temperatury poniżej zera. Oznacza to, że budząc się możemy ujrzeć białe krajobrazy. W dzień jednak temperatura sprawi iż śnieg będzie się topił. Wigilia na dzień dzisiejszy wygląda następująco: Polska pod działaniem dwóch położonych blisko siebie układów niskiego ciśnienia na wschodzie. Oznacza to opady śniegu i śniegu z deszczem o umiarkowanej intensywności. Temperatura w okolicy 1 stopnia na plusie. Pierwszy dzień Świąt to niestety pogodowa przeplatanka opadów śniegu i deszczu. Zrobi się bardzo nieprzyjemnie i szaro. Temperatura około 2-3 stopni powyżej zera. Drugi dzień Świąt to już jesień pełną gębą. Temperatura w Zgierzu i okolicach wzrosnąć może nawet do 5 stopni. Będzie padał deszcz i to chwilami mocno. 

Sylwester? Każdy szanujący się meteorolog czy synoptyk powie, że na prognozę jest zdecydowanie za wcześnie. 
 
Pamiętajmy jednak, że prognoza ma charakter orientacyjny, a pogoda może w jednej chwili popsuć wszelkie zapiski synoptyczne dlatego podejdźmy do prognozy świątecznej ze sporym marginesem.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a