REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstępna prognoza na Święta

Nieuchronnie zbliżamy się do rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Większość z nas a szczególnie osoby młode i dzieciaki nie wyobrażają sobie wigilii bez śniegu. Czy aura dostosuje się do panującego wszechobecnego nastroju świątecznego i uraczy nas śniegiem?

Nadzieje na białe Święta spotęguje fakt iż nocą będziemy mieli spadki temperatury poniżej zera. Oznacza to, że budząc się możemy ujrzeć białe krajobrazy. W dzień jednak temperatura sprawi iż śnieg będzie się topił. Wigilia na dzień dzisiejszy wygląda następująco: Polska pod działaniem dwóch położonych blisko siebie układów niskiego ciśnienia na wschodzie. Oznacza to opady śniegu i śniegu z deszczem o umiarkowanej intensywności. Temperatura w okolicy 1 stopnia na plusie. Pierwszy dzień Świąt to niestety pogodowa przeplatanka opadów śniegu i deszczu. Zrobi się bardzo nieprzyjemnie i szaro. Temperatura około 2-3 stopni powyżej zera. Drugi dzień Świąt to już jesień pełną gębą. Temperatura w Zgierzu i okolicach wzrosnąć może nawet do 5 stopni. Będzie padał deszcz i to chwilami mocno. 

Sylwester? Każdy szanujący się meteorolog czy synoptyk powie, że na prognozę jest zdecydowanie za wcześnie. 
 
Pamiętajmy jednak, że prognoza ma charakter orientacyjny, a pogoda może w jednej chwili popsuć wszelkie zapiski synoptyczne dlatego podejdźmy do prognozy świątecznej ze sporym marginesem.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub