REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyprawiliśmy dzieci do szkoły

Rozpoczęcie roku szkolnego uczniom kojarzy się z końcem wakacyjnej laby, zaś rodzicom z ogromem wydatków. Od kilku lat Starostwo Powiatowe w Zgierzu angażuje się w rozmaite akcje kompletowania wyprawek szkolnych dla uczniów z najuboższych rodzin naszego powiatu. 

Poprzez współpracę z PCK i Stowarzyszeniem Inicjatyw Obywatelskich EZG udało się wyposażyć kilkaset dzieci w niezbędne akcesoria. W tym roku kolejne wyprawki szkolne zakupione przez starostwo trafią do uczniów. 40 plecaków wyposażonych w: bloki rysunkowe, kredki ołówkowe i świecowe, plastelinę, flamastry, piórniki, farby plakatowe i akwarelowe, poprzez współpracę z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zostało rozdanych dzieciom przebywającym w rodzinach zastępczych. W naszym powiecie 251 niepełnoletnich dzieci wychowuje się w rodzinach zastępczych. Najczęściej opiekują się nimi dziadkowie lub rodzeństwo. W większości przypadków są to rodziny, które bardzo potrzebują wsparcia finansowego. Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki i radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Ilona Rafalska odwiedzili państwa Piątczaków – rodzinę zastępczą z Aleksandrowa Łódzkiego, dając wychowującym się w niej 13-letniej Klaudii i 7-letniej Nikoli szkolne wyprawki.

Najpierw zaopiekowaliśmy się naszą wnuczką Nikolą, która jest z nami od urodzenia, po jakimś czasie jej przyrodnia siostra Klaudia nie miała gdzie się podziać, więc i ona trafiła pod nasz dach – mówi „babcia” Halina Piątczak.

Obecna w domu mała Nikola ucieszyła się z darmowej wyprawki szkolnej.

Ja to już niczego nie potrzebuję – mówi pani Halina. – Wszystkie pieniądze przeznaczam na dziewczynki, bo przecież trzeba je ubrać, nakarmić, czasem wykupić korepetycje, rozwijać ich pasje, zwłaszcza, że starsza Klaudia to uzdolniona koszykarka – wicemistrzyni powiatu zgierskiego. 

Kolejnych 10 powiatowych wyprawek zostało przekazanych stowarzyszeniu EZG, które w ramach akcji „Paka dla uczniaka” wspiera zgierskie rodziny. 

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.