REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Rozstrzygnięcie X Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie"

W minioną sobotę 30 sierpnia 2014 r. odbyło się posiedzenie Jury X Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie".

Jury w składzie:

  • Agata Golańska – producentka, absolwenta PWSFTviT w Łodzi
  • Agnieszka Woszczyńska – reżyser, autorka pokazywanego w Cannes filmu „Fragmenty”
  • Mariusz Szulc – edytor multimedialny, z zamiłowania filmowiec – scenarzysta, twórca grupy filmowej Ded Flaj Prodakszyn 

po obejrzeniu 16 filmów postanowiło przyznać nagrodę Grand Prix, w wysokości 2500 zł dla Jakuba Dunala oraz Marcina Frąca, autorów filmu „FAŻKM” za autoironię, inteligencję, humor, szczerość i profesjonalizm oraz za wielkie fuck you dla tak zwanych profesjonalistów.

Nagroda w wysokości 1000 zł za reżyserię powędrowała do Julii Orlik autorki filmu „W poszukiwaniu szczęścia” za mądrą opowieść o kondycji człowieczeństwa oraz wysiłek twórczy.

Jury wręczyło także dwa wyróżnienia po 500 zł każde dla:

  • dla Jakuba Janza autora filmu „Adaptacja” za wyższość filmu nad literaturą (ale książka była lepsza).
  • dla pracy zbiorowej uczestników warsztatów Centrum Kultury 105 w Koszalinie za wrażliwość filmową, umiejętność uchwycenia ulotności chwili, prostotę opowiadania, nostalgię i bezpretensjonalność w filmie „Berek”.

Nagrodę publiczności w wysokości 500 zł, (po podliczeniu głosów z kart do głosowania) otrzymali Jakub Dunal i Marcin Frąc z Częstochowy za film „FAŻKM”.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,