REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wystawa czasowa „Nauki Dawne i Niedawne” – 15.01-15.03.2015

Muzeum Miasta Zgierza zaprasza na wystawę czasową „Nauki Dawne i Niedawne”.

Jest to wystawa interaktywna przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Na ekspozycji przedstawiono w sposób ciekawy i niezwykle przystępny zagadnienia z trzech dziedzin nauki – matematyki, fizyki i astronomii.

Na kilkudziesięciu stanowiskach można samodzielnie wykonywać doświadczenia i zapoznać się z zasadami działania urządzeń, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Podczas tego edukacyjnego spaceru przez sale wystawiennicze, można nie tylko znaleźć odpowiedź na pytanie czym jest abak i do czego służą kostki Napiera, ale też użyć tych przedmiotów.

Ekspozycja ta gościła już w wielu miastach i wszędzie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, nie tylko przez dzieci i młodzież, ale także przez osoby dorosłe.

Otwarcie wystawy odbędzie się 15 stycznia 2015 r. o godz. 17.00 w Muzeum Miasta Zgierza, ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 21 i prezentowana będzie do 15 marca 2015 r.

W celu uzyskania szczegółowych informacji i dokonania rezerwacji lekcji dla grupy szkolnej proszę kontaktować się telefonicznie : 716 37 92 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,