REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wystawa czasowa w Muzeum Miasta Zgierza "Dawnych tramwajów czar"

Wystawa czasowa w Muzeum Miasta Zgierza pn. "Dawnych tramwajów czar" cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Dzięki uprzejmości Wiktora Jarzyny i Muzeum Komunikacji Miejskiej w Łodzi czas trwania wystawy został przedłużony do 31 sierpnia 2014r.

Na wystawie prezentowane są modele tramwajów wykonane na podstawie rysunków technicznych dostarczanych autorowi (Wiktorowi Jarzynie) między innymi przez producentów wagonów. Wykonane są w skali 1:35, 1:25.

Na wystawie możemy oglądać modele pierwszych tramwajów sprowadzonych do Łodzi m.in. „Herbrandy”, „Berlinki” a także wagony, które jeździły po łódzkim getcie – „Karlsruhe” i „Koblencja”. Ciekawym modelem jest wagon – odśnieżarka z 1900 r. Reprodukowane zdjęcie znajdujące się na wystawie jest jedynym, jakie się zachowało.

Wśród zgromadzonych eksponatów znalazły się fotografie upamiętniające ponad 100 lat linii tramwajowej Łódź-Zgierz, Zgierz-Ozorków, bilety, tablice informacyjne, elementy wyposażenia tramwajów oraz wiele innych przedmiotów.

 Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych!

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu