REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wzmożone kontrole podczas wakacyjnych powrotów

W niedzielę w godzinach popołudniowych, a więc w czasie nasilenia wakacyjnych powrotów na terenie województwa łódzkiego policja przeprowadzi wzmożone działania kontrolne. Policjanci z drogówki będą kontrolować prędkość pojazdów, ich sprawność techniczną i wyposażenie oraz stan trzeźwości kierujących. Ponadto sprawdzane będą warunki przewożenia pasażerów: dzieci w fotelikach a dorośli w pasach bezpieczeństwa.

Sprawcy przestępstw i wykroczeń będą karani z całą surowością. Kontrole na drogach naszego województwa będą odbywały się m.in. w tak zwanym systemie kaskadowym – kilka punktów kontrolnych jeden za drugim. Policjanci wykorzystają sprzęt do pomiaru prędkości, zarówno mobilny jak i stacjonarny. Patrole będą czuwały na drogach całego województwa, ze szczególnym uwzględnieniem krajowych dróg tranzytowych – czytamy na stronie internetowej łódzkiej policji.

Policja apeluje o spokojną i ostrożną jazdę. Dobrze jest wcześniej zaplanować podróż i wyznaczyć miejsca odpoczynku. W planie należy uwzględnić remonty dróg i inne utrudnienia.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a