REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wzmożone kontrole podczas wakacyjnych powrotów

W niedzielę w godzinach popołudniowych, a więc w czasie nasilenia wakacyjnych powrotów na terenie województwa łódzkiego policja przeprowadzi wzmożone działania kontrolne. Policjanci z drogówki będą kontrolować prędkość pojazdów, ich sprawność techniczną i wyposażenie oraz stan trzeźwości kierujących. Ponadto sprawdzane będą warunki przewożenia pasażerów: dzieci w fotelikach a dorośli w pasach bezpieczeństwa.

Sprawcy przestępstw i wykroczeń będą karani z całą surowością. Kontrole na drogach naszego województwa będą odbywały się m.in. w tak zwanym systemie kaskadowym – kilka punktów kontrolnych jeden za drugim. Policjanci wykorzystają sprzęt do pomiaru prędkości, zarówno mobilny jak i stacjonarny. Patrole będą czuwały na drogach całego województwa, ze szczególnym uwzględnieniem krajowych dróg tranzytowych – czytamy na stronie internetowej łódzkiej policji.

Policja apeluje o spokojną i ostrożną jazdę. Dobrze jest wcześniej zaplanować podróż i wyznaczyć miejsca odpoczynku. W planie należy uwzględnić remonty dróg i inne utrudnienia.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wesele w kolorystyce lawendy

Lawendowy to jeden z najpiękniejszych, a przy tym modnych kolorów, który wykorzystuje się w ślubnych dekoracjach. Wspaniale komponuje się z bielą! Motyw lawendy jest charakterystyczny