REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

X Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej "Zderzak" – 17.09.2011 (patronat medialny)

17 września 2011 w ramach Zgierskiego Festiwalu Sztuk Wszelakich – Kameleon '2011 odbędzie się X Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej ZDERZAK.

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, we współpracy z Agencją Artystyczną Art.Studio – Przemysław Janicki oraz Stowarzyszaniem Kameleon, już po raz dziesiąty organizuje Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej Zderzak czyli, cieszący się coraz większym zainteresowaniem w środowisku muzycznym, przegląd twórczości amatorskich zespołów wykonujących muzykę z zakresu: rock i rock – metal.

Festiwal składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap to wstępne eliminacje przeprowadzane na podstawie zarejestrowanych przez zespoły materiałów demo. Zgłoszenia zespołów ocenione są przez komisję, w skład której wchodzą przedstawiciele organizatorów festiwalu oraz członkowie jury festiwalu. Na podstawie ocen komisji organizatorzy kwalifikują do udziału w przesłuchaniach konkursowych 10 zespołów.

Lista zakwalifikowanych zespołów przedstawia się następująco:

1. Absynth – Tarnowskie Góry
2. The Bleckradio – Łódź
3. Trudy – Bełchatów
4. Headshot – Olsztyn
5. Dead on Time – Szczecin
6. Stage66 – Poznań
7. Kind Off – Łódź
8. The Reaper – Zelów
9. Splot – Wrocław
10. Tora Tora Tora – Katowice

W ramach drugiego etapu festiwalu odbywają się przesłuchania konkursowe zakwalifikowanych zespołów oraz gala finałowa. Zespoły prezentują swoją twórczość przed profesjonalnym jury, w skład którego wchodzą wybitni muzycy oraz recenzenci muzyczni.

Jury wyłania Laureata Nagrody Grand Prix oraz przyznaje Wyróżnienie. Głównym kryterium oceny występów jest oryginalność propozycji i nowatorstwo. Po przesłuchaniach odbywają się omówienia czyli konfrontacja jury z zespołami. Członkowie jury wskazują zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty występu danego zespołu.

Uhonorowaniem zmagań zespołów jest gala finałowa czyli uroczyste wręczenie dyplomów, nagród oraz trofeum. Gośćmi specjalnymi Festiwalu co roku są: laureat ubiegłorocznej edycji festiwalu (w tym roku będzie to zespół CHILITOY z Chrzanowa z Adą Szulc – finalistką X-Factor) oraz zaproszona gwiazda rockowa (w tym roku zespół ACID DRINKERS). Dotychczas gośćmi "Zderzaka" były, między innymi, takie kapele jak: Carrion, Frontside, Closterkeller, Hurt, Normalsi i Spaces Faces, Happysad i Elysium oraz Coma i Desdemona.

Festiwal od początku swego istnienia odbywa się na terenie niewielkiego, ale klimatycznego amfiteatru Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu przy ul. Długiej 42.

Zapraszamy na stronę festiwalu: www.festiwalzderzak.pl

Portal WirtualnyZgierz.pl jest jednym z patronów medialnych festiwalu.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają