REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

X Zderzak za nami

W sobotę fani mocnego uderzenia mogli bawić się na X Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Rockowej Zderzak 2011, który od lat organizuje Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu. 
 

Chęć udziału w festiwalu zgłosiło 88 kapel z całej Polski. 7 z nich zagrało w sobotę na scenie na parkingu przy MDK:
1. Headshot – Olsztyn 
2. Stage 66 – Poznań 
3. The BlackRadio – Łódź 
4. Thrudy – Bełchatów 
5. Splot – Wrocław 
6. Absynth – Tarnowskie Góry 
7. Tora Tora Tora – Katowice 
Po raz pierwszy w historii Zderzaka, jury przyznało 2 nagrody Grand Prix. W składzie Jury zasiedli: Sławomir Macias (dziennikarz, muzyk, producent muzyczny), Piotr Pachulski (wokalista zespołu Normalsi), Kamil Bobrukiewicz (akustyk, realizator dźwięku); Marcin Tercjak (dziennikarz muzyczny,organizator Festiwalu). 
 
Nagroda Grand Prix powędrowała do zespołu STAGE66 z Poznania w postaci trofeum ZDERZAKA, nagrody pieniężnej w wysokości 1550 zł, zestawu akcesoriów ufundowanych przez Max Music, rocznej prenumeraty czasopism „Gitarzysta” i „Estrada i Studio”, gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu, gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu, gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Urząd Miasta Zgierza. 
Ex quo drugą nagrodę GRAND PRIX otrzymał zespołu Tora Tora Toraz z Katowic w postaci trofeum ZDERZAKA, nagrody pieniężnej w wysokości 1550 zł, Gitary Elektrycznej ufundowanej przez Urząd Miasta Zgierza, rocznej prenumeraty czasopism „Gitarzysta” i „Estrada i Studio”, gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu, gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu, gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Urząd Miasta Zgierza. 
Wyróżnienie przyznano zespołowi The BlackRadio z Łodzi w postaci Efektu Gitarowego ufundowanego przez Urząd Miasta Zgierza, bonu do Exar Electronix o wartości 100 zł, rocznego serwisu instrumentów od Max Music, rocznej prenumeraty czasopism „Gitarzysta” i „Estrada i Studio”, gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu, gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Urząd Miasta Zgierza. 
 
Nagrody wręczali Jadwiga Wlaźlińska, dyrektor MDK Zgierz, Bogumiła Kapusta – wiceprezydent Zgierza oraz Wojciech Budziarski – Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego.
 
Ponad to Andrzej Kusy właściciel Pro-Radia ufundował roczną promocję dla zespołu SPLOT na antenie swojej stacji internetowej. 
Podczas obrad jury wystąpił zespól RAMBO JET natomiast podczas gali finałowej, już poza konkursem, wystąpił laureat poprzedniej edycji festiwalu – zespół  CHILITOY z Chrzanowa z wokalistką Ada Szulc znaną z telewizyjnego programu X-Factor.
Wieczór umilił Teatr Fen-X prezentując taniec z ogniem. Mocne rockowe uderzenie zaprezentował na koniec zespół ACID DRINKERS, który wystąpił jako gwiazda wieczoru.
 
Dzień przed Zderzakiem zaczęły piętrzyć się kłopoty. Akustyk  zespołu ACID DRINKERS zażądał dodatkowego nagłośnienia, które sprowdzić trzeba było specjalnie  z Wrześni. Następnie okazało się, że dodatkowe decybele wymagają dodatkowego zasilania – mówi Jadwiga Wlaźlińska, dyrektor MDK Zgierz. – Postawiliśmy na nogi całą energetykę, Panią Prezydent Zgierza, kilku Prezesów … i udało się. Zdarzały się także  chwile zwątpienia, ale organizacja festiwalu to praca z pasjonatami. Dzięki ich zaangażowaniu udało się pokonać wszystkie przeszkody. Często chwile zwątpienia mają też dobre strony, bo wtedy można zobaczyć że mamy przyjaciół na których można liczyć.
 
 
Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Starosta Zgierski, Prezydent Miasta Zgierza, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Patronat medialny nad Festiwalem sprawowali: TVP S.A. Oddział w Łodzi, STVK Centrum, Radio Łódź,  Radio Żak,  Pro-Radio,  Ilustrowany Tygodnik Zgierski, Sieć Eurodesk, Serwis EZG.INFO.pl, Magazyn Muzyków i Realizatorów Estrada i Studio; Portale: Wirtualny Zgierz,  Reymont.pl; Band.pl; Fabryka Zespołów, Independent.pl
 

Sponsorzy Festiwalu: Bank Spółdzielczy w Zgierzu, Zgierskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne „MARKAB”, Exar-Electronix, Konsensus, Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, Max Music, TSL – Izabela Pakulska, A1 sklep papierniczy, Molewski Sp. zo.o., San Remo Hotel, Abag Music Shop, Energy, BiM Gastronomia Bar Express i Bar Myśliwski, Towarzystwo Budownictwa społecznego TBS, Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa.

 

Inne

Ciekawe artykuły