REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

XII edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW

180 tys. osób przybyło w miniony weekend do Radomia, aby podziwiać największe w Polsce pokazy lotnicze. Pasjonaci lotnictwa przez 1100 minut mogli zobaczyć na niebie 180 samolotów i śmigłowców z 17 państw oraz dodatkowo ponad 50 na wystawie statycznej i wystawie przemysłu lotniczego. Część z nich można było obejrzeć od wewnątrz.

Wśród maszyn, które pokazały się na niebie były m.in.: P-38 Lightning, belgijskie, greckie i holenderskie F-16, W-3 Sokół, zespół Biało-Czerwone Iskry i „Orliki”, SW-4, M-28, Herkules, C-295M, Mig-29, Su-22, szwajcarski zespół Patrouille Suisse, Mi-24, JAS-39 Gripen, Pilatus PC-7, włoski AMX, M-346, Bolkow BO-105, L-159 ALCA, francuski zespół Patrouille de France, włoski Frecce TriColori i W-3RM.

Do samego początku nie wiadomo było dokładnie czy plany pokazów nie pokrzyżuje pogoda. Opady jednak ustąpiły, a niebo przejaśniło się. Ostatecznie pogoda dopisała.

Air Show Radom to cykliczna impreza organizowana co dwa lata na lotnisku Sadków w Radomiu. Łączy pokazy statków powietrznych z naziemną statyczną wystawą sprzętu wojskowego oraz prezentacjami firm z branży lotniczej.

Organizatorami pokazów są: Dowództwo Sił Powietrznych, Miasto Radom, Targi Kielce i Aeroklub Polski. Impreza odbywał się pod  honorowym patronem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

fot. Jarosław Turała

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność