REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W biały dzień kradli butle z gazem

Policjanci ze Zgierza zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 18 lat, którzy skradli butle z gazem. Do zdarzenia doszło 30 sierpnia 2011 r. około godz. 16.25 w Zgierzu na ul. Piaskowej.

Dyżurny zgierskiej jednostki przyjął zgłoszenie, z którego wynikało, że dwóch mężczyzn wynosi ze składu opału butle gazowe, które następnie przerzucają na teren innej posesji. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci, którzy napotkali „amatorów gazu” w pobliżu miejsca zamieszkania jednego z nich – nieopodal miejsca kradzieży. W chwili gdy mundurowi przyjechali na miejsce mężczyźni spokojnie rozmawiali na ulicy udając przed funkcjonariuszami, że dopiero co się spotkali.

Podczas legitymowania okazało się, że 17 latek i 18 latek są znani zgierskiej policji, szczególnie 18 latek z licznych włamań i kradzieży. Podczas przeszukania mieszkania 17 letniego zgierzanina policjanci znaleźli 6 butli – 3 z gazem, pozostałe puste. Właściciel ocenił ich wartość na kwotę 900 zł. Dodatkowo przy butlach znaleziono łom, młotek, przecinak i 3 siekiery. Cały sprzęt został zabezpieczony przez mundurowych i przewieziony do KPP Zgierz. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi dlatego konieczne było dokładne określenie ich stanu trzeźwości. Badanie 18-latka wykazało 1,40 promila, jego młodszy kompan miał 0,80 promila. Zgrany duet trafił do zgierskiego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a