REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

XVI Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim – podsumowanie i wyniki

11 czerwca 2011 r. na terenie Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego Malinka w Zgierzu odbyły się XVI Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim Family Cup’11. W zawodach wzięło udział 135 kolarzy. Dokładne wyniki znajdują się w pliku do pobrania u dołu strony.

Wyścigi przeprowadzone były według klasyfikacji indywidualnej i rodzinnej z podziałem na kategorie wiekowe. Trasa wyścigu przebiegała przez piaszczysty, pagórkowaty las. Długość trasy zależna była od kategorii wiekowej (proporcjonalnie od najmłodszej do najstarszej od 1 km do 20 km). Osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, zaś pierwszych sześć – dyplomy i zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego Finału Mistrzostw, który odbędzie się 3 września br. w Kielcach.

Istotnym wsparciem organizacyjnym imprezy było dofinansowanie jej – jak co roku – przez kluczowych sponsorów tj. Społeczną Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi oraz Zgierskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Markab w Zgierzu.
Wszyscy uczestnicy bez względu na zajęte miejsce wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Były to m.in. akcesoria  rowerowe ufundowane przez Młodzieżowy Dom Kultury i Stowarzyszenie Kameleon, pokrowce rowerowe od Firmy Zator, pulsometry ufundowane przez Firmę Novamed, karnety do klubu Fru Fitness w Zgierzu oraz do parku linowego i do wypożyczalni łódek –  MOSiR w Zgierzu, kosmetyki ufundowane przez Sieć Drogerii Rossman oraz koszulki i bluzy rowerowe ufundowane przez Top-Print w Łodzi, strój rowerowy ufundowany przez Bank BGŻ w Zgierzu. Posiłek dla zawodników ufundowali: Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa, BIM Gastronomia M. Stefański i J. Wasiela oraz Organizatorzy. Wsparcia udzieliły również: sklep rowerowy  Dynamo Łódź, 1 st Layer, Bank Spółdzielczy w Zgierzu oraz Red Bull.

Nagrody uczestnikom zawodów wręczał: Wiceprezydent Zgierza Grzegorz Leśniewicz, oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Zgierzu Adam Świniuch.

Organizatorzy dziękują również patronom medialnym: portalowi WirtualnyZgierz.pl, portalowi Rowerowemiasto.info, portalowi Miastodzieci.pl, portalowi Czasdzieci.pl, portalowi Cyklomaniak, Radio Łódź,  STVK Centrum, TVP Polskiej Oddział w Łodzi,  serwisowi EZG.INFO.pl, Ilustrowanemu Tygodnikowi Zgierskiemu, Eurodesk Zgierz, Dziennikowi  Łódzkiemu –  za pomoc w promocji imprezy.

Patronat Honorowy nad imprezą sprawowali:
Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Starosta Powiatu Zgierskiego Krzysztof Kozanecki, Prezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a