REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Za nami finał akcji Gwiazdka 2013

Przepis na świąteczną atmosferę jest prosty. Aby ją wyczarować nie potrzeba magicznych zaklęć. Wystarczy połączyć ze sobą choinkę, odpowiednie dekoracje, wspólne kolędowanie, postać Świętego Mikołaja oraz ludzką życzliwość. Żadnego z powyżej wymienionych elementów nie zabrakło podczas uroczystego finału akcji Gwiazdka 2013. W rezultacie powstało wydarzenie, którego najlepszym podsumowaniem był uśmiech na dziecięcych buziach.

Za nami finał 6. edycji Gwiazdki. Uroczystość podsumowująca projekt odbyła się w Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu. Jak co roku organizatorami akcji byli poseł Agnieszka Hanajczyk oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej im. bł. o. Rafała Chylińskiego w Zgierzu. Celem Gwiazdki było zebranie funduszy oraz darów rzeczowych, które posłużyły do przygotowania paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin z terenu miasta Zgierza. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu osób dobrej woli do najmłodszych trafiły upragnione prezenty.

Oprócz podarunków i Świętego Mikołaja na dzieci czekały inne atrakcje. Do wspólnego kolędowania zachęcały występy artystów ze Stowarzyszenia Krzysztofa Cwynara oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu. Uroczysty nastrój wprowadziły także dzieci z Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Boruta, które zaśpiewały przy akompaniamencie akordeonu. Animatorzy z Centrum Kultury Dziecka urozmaicili natomiast spotkanie zabawami i konkursami zaplanowanymi z myślą o sprawieniu jeszcze większej radości najmłodszym uczestnikom wydarzenia. 
 
Podczas finału Gwiazdki 2013 wręczonych zostało sto świątecznych paczek. Jednak to tylko część prezentów, które udało się przygotować w tym roku. W najbliższych dniach podarunki trafią jeszcze do przynajmniej pięćdziesięciu rodzin. Portal WirtualnyZgierz.pl był patronem madialnym tegorocznej akcji.
 

Inne

Ciekawe artykuły