REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Odpowiedzialnie, czyli z ograniczoną odpowiedzialnością (artykuł sponsorowany)

1,7 mld euro. To suma, która ma zasilić nowy program unijny pod nazwą „Wiedza, Edukacja, Rozwój”. Dzięki pozyskanym środkom młode osoby mają zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy. Program zakłada kompleksowe wsparcie dla osób pomiędzy 15 a 24 rokiem życia. Szansą dla młodych mogą być pożyczki na założenie własnej działalności gospodarczej. 
 
Z tego artykułu dowiesz się:
 
  • jaki program unijny pomoże Ci znaleźć pracę;
  • jaka jest różnica pomiędzy spółką osobową i kapitałową.  
 
Zakładać, ale jaką?
Dane statystyczne są zatrważające. W 10 polskich województwach 25% młodych osób, do 24 roku życia jest bezrobotnych. Dlatego program „Wiedza, Edukacja, Rozwój” będzie realizowany m.in. w  województwie dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, czy małopolskim. Możliwość uzyskania wsparcia finansowego na założenie własnej firmy to silny bodziec do działania. Dzięki temu młodzi ludzie mogą rozwinąć biznesowe skrzydła i rozpocząć być może swoją pierwszą w życiu pracę. Często problemem okazuje się podjęcie decyzji o formie działalności gospodarczej. Spółka osobowa, czy kapitałowa?    
 
Mocne strony z o.o.
Podjęcie decyzji nie jest wcale takie proste. Zakładając spółkę osobową musimy liczyć się z tym, że za wszelkie niespłacone należności spółki, których nie udało się wyegzekwować w toku postępowania egzekucyjnego będziemy odpowiadać osobistym majątkiem. Takie działanie może spowodować, że popadniemy w długi. Dlatego dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem wydaje się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jak przekonuje Jolanta Wodniak, Dyrektor Handlowy Gredan Sp. z o.o. – „ to taki typ spółki, która odpowiada w sposób samodzielny za zaciągnięte w jej imieniu zobowiązania. Przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo wspólnikom. W przypadku bezskuteczności postępowania egzekucyjnego, prowadzonego przeciwko Sp. z o.o. za jej zobowiązania odpowiadają członkowie zarządu”. Oznacza to również, że jeżeli wspólnik nie pełni równocześnie funkcji członka zarządu jego majątek osobisty pozostanie nienaruszony. Nawet jeżeli na spółce z o.o. będą ciążyły niespłacone zobowiązania. 
 
Wolisz dmuchać na zimne? Sprawdź jak możesz uchronić się przed dłużnikiem. Wejdź na www.gredan.pl.

Inne

Ciekawe artykuły