REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Za nami kolejna edycja pływackiego Family Cup

 W ubiegłą sobotę (21 listopada) w Zgierzu odbyły się IX Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu „Family Cup” 2015.

 
Wzięło w nich udział ponad 233 zawodników. Najmłodszą zawodniczką była dwuletnia Anastazja Żak ze Zgierza, zaś najstarszym niespełna 60-letni Jerzy Sokół. W kategorii rodzinnej wystartowało 13 rodzin. W najszybszym czasie dystans 100 metrów pokonała rodzina Wojciechowskich z Łodzi.
 
Zawodnicy płynęli w stylu dowolnym według klasyfikacji indywidualnej (z uwzględnieniem kategorii wiekowych z podziałem na kobiety-mężczyźni) oraz rodzinnej – o wynikach w tej klasyfikacji decydowały czasy uzyskane przez sztafety rodzinne. Wyścigi we wszystkich kategoriach wiekowych odbywały się na dystansie 25 metrów, z wyjątkiem kategorii przedszkolaków, które musiały przepłynąć dystans 12,5 m.  Sztafeta rodzinna rozgrywana była na dystansie 4 x 25 m.
 
Ponadto w tym roku, została wprowadzona nowa konkurencja – 100 m stylem zmiennym (OPEN kobiet i mężczyzn bez podziału na kategorie wiekowe). Zawodnicy mieli do przepłynięcia cztery długości basenu stylami: motylkowy, grzbietowy, klasyczny i kraul.
 
Najlepszy, wśród mężczyzn, był Mateusz Sass, który osiągnął czas 1:05.81, zaś wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Klaudia Jedliczko ze Zgierza z wynikiem 0:24.00.
 
Osoby i rodziny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, natomiast pierwszych sześć – dyplomy. Spośród wszystkich uczestników, bez względu na zajęte miejsce, rozlosowano atrakcyjne nagrody.
 
Celem zawodów jest promocja zdrowego sportowego stylu życia wśród Polaków w wieku umożliwiającym uprawianie sportu amatorskiego, traktowanego jako najlepsza, a zarazem najtańsza forma ochrony własnego zdrowia i utrzymania się w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. 
 
Organizatorzy: Stowarzyszenie Family Cup, Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu.
 
Patroni honorowi: Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Zgierski, Prezydent Miasta Zgierza.
Patroni medialni:Radio Łódź, TVP Oddział Terenowy w Łodzi, EZG.INFO.PL, Radio EZG, Puls Powiatu, Panorama Zgierska, STVK Centrum
Sponsorzy: Zgierskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne MARKAB, Szkoła Pływania SWIM SPEED „Żaki na start”, Rossmann Supermarkety Drogeryjne, Stacja Nowa Gdynia, Społeczna Akademia Nauk, Centrum Nauki i Biznesu Żak – Ogólnopolska Sieć Szkół Policealnych, WODKAN  Zgierz.
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.