REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zabił za 50 litrów paliwa?

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie ze zgierskimi stróżami prawa zatrzymali 49-latka, któremu zarzuca się zabójstwo na tle rabunkowym. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15 września 2010 r. na terenie jednej z prywatnych posesji w Parzęczewie w powiecie zgierskim. Rano, leąące na podwórku zwłoki męża ujawniła żona. 49-letni mężczyzna miał na ciele liczne rany kłute zadane ostrym narzędziem. Okazało się, że złodziej skradł około 50 litrów paliwa z ciągnika rolniczego i motocykla. Usiłował także włamać się do znajdującej się w pomieszczeniu gospodarczym metalowej szafy z elektronarzędziami.

W działania zaangażowali się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którzy weryfikowali typowania napływające z jednostek powiatowych. Pod kątem operacyjnym jak i procesowym sprawdzono kilkadziesiąt osób jednak wciąż brakowało materiału dowodowego wystarczającego do postawienia zarzutu. Jedna z najbardziej prawdopodobnych wersji zakładała, iż złodziej został przyłapany przez pokrzywdzonego na gorącym uczynku i wówczas zaatakował.

Duży wkład w proces wykrywczy miały kryminalistyczne badania laboratoryjne. Policyjni eksperci z Pracowni Biologicznej KWP w Łodzi po wykonaniu szeregu skomplikowanych i szczegółowych badań z użyciem najnowocześniejszej generacji odczynników chemicznych wyizolowali DNA sprawcy. Okazało się ono tożsamym z DNA jednego z podejrzewanych. 49-latek z poddębickiego był już wcześniej notowany m.in. za kradzieże paliwa. Funkcjonariusze ustalili, iż ostatnio przebywał u konkubiny w gminie Uniejów gdzie został zatrzymany. Prokuratura Rejonowa w Zgierzu bazując na zebranym podczas wielomiesięcznej pracy materiale dowodowym  postawiła mu zarzut zabójstwa za co grozi nawet dożywocie. 17 czerwca decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a