REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zablokował przejazd

We wtorek (11.01.2011 r.) w godzinach przedpołudniowych auto na zgierskich tablicach rejestracyjnych w dużym stopniu utrudniało ruch na skrzyżowaniu ulicy  Aleksandrowskiej tuż przy pl. Jana Pawła II w Zgierzu. Kierowca renault kangoo zaparkował swój samochód dokładnie w miejscu przed przejściem dla pieszych i w dodatku na drodze z pierwszeństwem przejazdu.

Skutecznie utrudniał tym samym przejazd kierowcom samochodów osobowych, którzy zwalniali nie wiedząc, dlaczego auto stoi w tym miejscu. Jeszcze gorzej sytuacja wyglądała w przypadku kierowców aut ciężarowych czy tirów. Ci z wyminięciem „zawalidrogi” mieli spore kłopoty.  A natężenie ruch w tym miejscu jest duże ponieważ przebieg tędy droga krajowa nr 71.

Sprawą zainteresował się przejeżdżający obok patrol Policji. Funkcjonariusze starali się odnaleźć kierowcę renault w pobliskich punktach handlowo-usługowych jednak bez rezultatu. Postanowili więc zaczekać na niego w radiowozie.

Przypominamy, że za parkowanie w obrębie skrzyżowania grozi mandat karny w wys. od 100 do 300 zł. Roztargniony kierowca najwidoczniej nie zauważył, że ruch w tym miejscu odbywa się normalnie. Wcześniej fragment ul. Aleksandrowskiej na czas remontu zamknięto, a kierowcy parkowali auta przed bramkami. 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność