REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Łatają dziury

Na ulicach Zgierza pojawiły się ekipy drogowców. Pierwsza do przeglądu trafiła ul. Dygasińskiego. Kiedy mrozy ustąpiły, okazało się, że niektóre drogi w mieście przypominają szwajcarski ser. Miasto zleciło bieżącą naprawę tych najgorszych jednej z łódzkich firm. Ta z kolei dostęp ma do asfaltu na gorąco. To wyjątek jak na tą porę roku, a jednocześnie dobra wiadomość dla kierowców. Posługiwanie się bowiem taką metodą powoduje, że nawierzchnia jest bardziej trwała.
 
Asfalt kładziony na gorąco jest nie tylko bardziej wytrzymały, ale też tańszy w porównaniu do tego na zimno. Inna sprawa, że lepiej byłoby zlecić od razu remont całej nawierzchni, a tego niektóre zgierskie ulice pilnie potrzebują. Niestety problemem są fundusze – mówi Henryk Tokarski z Wydziału Infrastruktury UMZ.
 
Rzeczywiście koszt „łatania” 1 m2 ulicy zaczyna się od 100 zł, tymczasem z danych za ubiegły rok wynika, że położenie 1 m2 nowej nawierzchni asfaltowej kształtowało się w granicach 70-100 zł. 
 
W dalszej kolejności drogowcy będą likwidować dziury na ulicach m.in. Cezaka, Dubois, Piłsudskiego i Konstantynowskiej.  Wkrótce też do naprawy dróg ruszyć ma spółka MPGK.
 
 
Likwidacją dziur już w ubiegłym tygodniu zajęła się również GDDKiA. Robotnicy pracowali przy łataniu nawierzchni ul. Długiej (droga krajowa nr 71). Prace naprawcze prowadzone są również na drodze wojewódzkiej nr 702 (Zgierz – Kutno), w mieście (ul. Piątkowska)  jak i poza jego granicami. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jaka pompa do podlewania ogrodu ze zbiornika?

Pielęgnacja ogrodu to dziedzina wymagająca nie tylko wiedzy, lecz przede wszystkim systematyczności. Przy dużej powierzchni terenu zewnętrznego, warto posiłkować się automatycznymi rozwiązaniami nawadniającymi, dzięki którym

Wigilia w hotelu? Pomysł na Święta nad morzem!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który każdy pragnie spędzić z najbliższymi. Pięknie ustrojona choinka, wyśmienite potrawy, apetyczne ciasta, wspólne śpiewanie kolęd, łamanie opłatkiem i

Gdzie warto polecieć na wakacje zimą?

Uwielbiasz słońce i wysokie temperatury, a w październiku najchętniej zapadłbyś w sen zimowy? Gdy za oknem zimno, ciemno i szaro, wybierz się na egzotyczne wakacje