REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zagrała Orkiestra

Ile zebrała zgierska WOŚP? Z informacji uzyskanych przez Bank Spółdzielczy w Zgierzu wynika, że udało się zebrać kwotę 79 900,61 zł. Wynik mogą polepszyć tylko aukcje internetowe WOŚP Zgierz. Ostateczną kwotę powinniśmy poznać około połowy tygodnia, natomiast na cały wynik zgierskiej akcji trzeba będzie jeszcze poczekać. Trwają jeszcze bowiem aukcje na stronach serwisu Allegro.pl.

A sama impreza wypadła wyśmienicie. Zgierska WOŚP grała już od piątku wieczorem, kiedy to w MOK Zgierz odbył się Nocny Orkiestrowy Maraton Teatralny. Imprezy towarzyszące odbywały się również przez całą sobotę, m.in. Orkiestrowa Biesiada Szantowa czy V Rajd WOŚP. W niedzielę mocnych emocji dostarczyła Moto Orkiestra na krańcówce autobusów na osiedlu 650-lecia.  

Finał Orkiestry miał miejsce w Parku Miejskim. Od godz. 16 publiczność rozgrzewały zespoły: Hip-Hop Squad, Scienta, Fit7, Czirliderki z Gim1 i Show Grup z Centrum Styl. W dalszej kolejności zaprezentowali się MXR & Silver & Mars & Kubino oraz Normalsi. Świetny występ dała Lilu, młoda łódzka artystka i kompozytorka hip-hopowa. O godz. 20.00 na scenie pojawili się m.in. szefowa sztabu WOŚP Zgierz Karolina Miżyńska, prezydent Miasta Iwona Wieczorek, wiceprezydent Bogumiła Kapusta, a także przewodniczący Rady Miasta Zgierza Jarosław Komorowski, poseł Artur Dunin oraz trzej najmłodsi wolontariusze, którzy kwestowali na ulicach miasta. Ze sceny padły słowa podziękowania za obecność i ofiarność mieszkańców, a także pracę wolontariuszy. Po chwili niebo rozświetliły fajerwerki – Światełko do Nieba ufundowane przez firmę NZOZ Endomedica. Dla najbardziej wytrwałych wystąpił DJ Carbo. W międzyczasie prowadzący Ania Paszkowska i Tomek Junde przeprowadzali licytacje przedmów. Udało się sprzedać parasolkę za 120 zł, czy zeszyt z naklejką Jurka Owsiaka za 70 zł. 
 
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Zgierzu przebiegła bez większych incydentów. Podczas imprezy Moto Orkiestra doszło do niegroźnego w skutkach zdarzenia drogowego. Około godz. 12.15 na ul. Parzęczewskiej przy ul. Gałczyńskiego w Zgierzu kierujący subaru 22 latek z Łodzi podczas przewożenia pasażerki, która wylicytowała w ramach WOŚP przejazd rajdowym samochodem, utracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w latarnie uliczną. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Otarcia posiada jedynie latarnia uliczna i tylny lewy narożnik samochodu. Zdarzenie to nie zakłóciło dalszego przebiegu imprezy.
 
Przypominamy, że wciąż trwają aukcje internetowe, z których dochód zostanie przekazany na rzecz WOŚP:

http://aukcje.wosp.org.pl/show_user_auctions.php?uid=15773566

 
 

 fot. Krystian Śmiałek, Piotr Majewski oraz sztab WOŚP Zgierz

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają