REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zakątek 21 – od forum do stowarzyszenia

"Zakątek 21" to portal rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa, gdzie można podzielić się radością oraz smutkiem z osobami o podobnych problemach i wątpliwościach. 

Jak powstał "Zakątek 21"?

We wrześniu 2006 r. kilka osób postanowiło założyć forum dyskusyjne. Miało ono być platformą wirtualnych spotkań dla rodziców, opiekunów, cioć, babć, wszystkich innych członków rodziny oraz przyjaciół dzieci z zespołem Downa. W krótkim czasie okazało się, że forumowiczów jest bardzo dużo i wciąż przybywają nowi. W szybkim czasie forum rozrosło się do dużej liczby aktywnych użytkowników. Po 2 latach funkcjonowania, forum przekształciło się w nową formę działalności – stowarzyszenie. Sformalizowanie działalności pozwoliło na realizację wielu nowych pomysłów, które – ze względy na nieformalny charakter dotychczasowej działalności – były niedostępne. Forma prawna umożliwia m.in. zbieranie funduszy, bez których realizacja celów statutowych nie byłaby możliwa. W marcu 2009 r. została wydana decyzja o zarejestrowaniu Stowarzyszenia "Zakątek 21". Data rozpoczęcia działalności stowarzyszenia jest bardzo na miejscu: 21 marca 2009 r., czyli Światowy Dzień Zespołu Downa.

Warto zwrócić uwagę, że od początku istnienia forum, jego uczestnicy spotykali się w realnym świecie. Rzeczywiste spotkania często nadawały sens uczestnictwu w forum. Wiele osób odnalazło, zarówno gdzieś w Polsce jak i na świecie, ludzi bardzo bliskich, których wydawałoby się znali od lat! W 2009 roku zorganizowany został I Zakątkowy Zlot.

W tym roku już po raz VI "Zakątek 21" organizuje zlot sympatyków stowarzyszenia, który odbędzie się w dniach 4-8 czerwca 2014 r. w Zaździerzu w ośrodku 12 Dębów. Więcej informacji dostępne na stronie: https://www.zakatek21.pl/portal/aktualnosci/894-vi-zakatkowy-zlot-zasady-zapisow-i-ceny

Podczas tegorocznego zlotu powstanie niezwykły projekt, w którym uczestniczyć będzie m.in. Foto Studio Paparazzi ze Zgierza, mający na celu wykonanie niezwykłej sesji fotograficznej. Czemu niezwykłej? Ponieważ modelami będą cudowne, niesamowite i wspaniałe dzieciaczki zakątkowe. Planowane jest, aby efekty sesji można było zobaczyć z początkiem przyszłego roku, w wydanym przez Stowarzyszenie kalendarzu na 2015 rok. Wcześniejsze obejrzenie zdjęć będzie możliwe na stronie Foto Studio Paparazzi: http://www.foto-paparazzi.pl/ oraz na Facebooku.

Poniżej przedstawiamy małą część "Zakątka 21" w studyjnej sesji fotograficznej. Mała Violinka, pełna zaangażowania i własnych pomysłów, pozowała jak prawdziwa modelka. 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.