REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zakończenie Lata w Zgierzu 10-11.09.2011 (patronat medialny)

Wystąpią TEDE i Krzysztof Krawczyk. Prezydent Miasta Zgierza, dr Iwona Wieczorek, zaprasza w dniach 10 i 11 września na imprezę plenerową pod nazwą „Zakończenie lata, Zgierz 2011”.

Program:
10 września (sobota) w Parku Miejskim im. Tadeusza Kościuszki w Zgierzu odbędą się prezentacje projektów zrealizowanych w Zgierzu z programu „Młodzież w działaniu” oraz prezentacje oferty kulturalnej, rekreacyjnej i sportowej dla młodzieży.
Od godziny 15:00 do godziny 15:30 będzie trwał zlot motocyklowy „Knight  Riders”.
Od godziny 15:00 wystartuje również pokaz graffiti pod nazwą „Wielokulturowy Zgierz”. Pokaz potrwa do godziny 16:30.
O godzinie 15:30 rozpocznie się finał projektu „Zatroper”, który potrwa do godziny 16:00.
W godzinach  16:00 – 17:00 koncert zespołu „PRZEKAZ”, następnie koncert zespołu „CITIZEN” – do godziny 17:30, a zaraz po nich: koncert zespołu „CZARU” do 18:00 i koncert zespołu „ZEUS do 19.30.

Gwiazdą wieczoru będzie TEDE, który zaszczyci nas swoją obecnością na scenie od godziny 20:00 do 21:30.

Natomiast po koncercie, na placu Kilińskiego od godziny 22:00 odbędzie się impreza pod nazwą „Kino w Starym Tramwaju”, która potrwa do 23:30.

11 września (niedziela) odbędzie się impreza pt. „Wojewódzkie Dożynki Ludowe”, również w Parku Miejskim im. Tadeusza Kościuszki w Zgierzu. W ramach tego wydarzenia, od 12:30 odbędzie się masz święta dożynkowa w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu. Zaraz po mszy – przejście korowodu dożynkowego do Parku Miejskiego gdzie już od godziny 14:00 rozpoczną się występy zespołów ludowych, a po występach część oficjalna, czyli ceremoniał dożynkowy. Po części oficjalnej znów zagoszczą występy zespołów ludowych. Miejsce będzie miała również Biesiada Przebojowa New Happy Band. Biesiada rozpoczyna się od godziny 17:00 i potrwa do godziny 20:00. Natomiast gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie KRZYSZTOF KRAWCZYK, który swój koncert rozpocznie zaraz po biesiadzie.

Ponadto już od godziny 10:00:

  • jarmark wyrobów ludowych i nie tylko,
  • prezentacja strojów i uzbrojenia kultury słowiańskiej, celtyckiej i wikindzkiej. Prezentację poprowadzi Drużyna Wojów Szlaku Bursztynowego z Wielunia.
  • pokaz kowalstwa,

Dodatkowymi atrakcjami będą:

  • wesołe miasteczko,
  • boisko do piłki plażowej,
  • park linowy,
  • kula na wodzie oraz sprzęt wodny,
  • gastronomia.

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sporu i Rekreacji w Zgierzu przy ulicy Wschodniej 2 w godzinach 12:00-16:00 odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Zgierskiego.

Portal WirtualnyZgierz.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Kurtka na rower – jak ją wybrać?

Jazda na rowerze to pasja, którą możemy uprawiać o każdej porze roku. Niezależnie od pory dnia czy warunków atmosferycznych, odpowiednio dobrana kurtka rowerowa gwarantuje komfort

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na