REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

VI Bieg Solidarności – Droga do Siebie – 11.11.2011

Tegoroczne łódzkie obchody Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie w ramach kampanii „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi” odbędą się 11 września 2011 r. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Zacisze” w Jedliczu A pod hasłem „Samorząd Partnerem w Ochronie Zdrowia Psychicznego”.

W tym roku przypada 10. jubileusz kampanii edukacyjnej, organizowanej w Polsce od 2002 roku w wielu miastach kraju.

W ramach Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię oraz upowszechniania programu edukacyjnego „Droga do Siebie”  odbędzie się VI Bieg Solidarności – Droga do Siebie.

Do udziału w tej imprezie zapraszamy nie tylko miłośników biegania ale wszystkie osoby. Tradycyjnie bieg składa się z dwóch dystansów: 1500 metrów oraz 10 km. Krótki dystans daje możliwość udziału amatorom zaczynającym bieganie jak i i tym, którzy po prostu chcą przyłączyć się do idei programu i zamanifestować swoje poparcie. Bieg ma charakter integracyjny, biorą w nim udział również osoby niepełnosprawne. Atrakcją biegu są niewątpliwie: trasy biegu, które prowadzą przez znane tereny rekreacyjne Grotnik; wydarzenia towarzyszące zawodom; gościnność ośrodka oraz poza sportowy, społeczny wymiar imprezy. Po raz pierwszy trasa biegu pozostanie niezmieniona względem poprzednich edycji, dzięki czemu biegacze, którzy startowali rok temu będą mogli porównać osiągnięte wyniki a tym samym i swoją kondycję.

Zgłoszenia do udziału w zawodach można dokonywać internetowo, poprzez formularz dostępny na stronie:
http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=303, do dnia 08.09.2011, bądź na miejscu w dniu biegu.

W roku 2011 kampania została objęta patronatem Prezydent Miasta Łodzi, Wójta Gminy Zgierz, TVP Łódź, Radio Parada, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Związku POL-FAMILIA, Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w Warszawie.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność