REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zamiast rekolekcji – posłuchaj online lub kup płytkę

Nowoczesną propozycję dla wiernych ma proboszcz parafii św. Katarzyny w Zgierzu – Mirosław Strożka. Od niedzieli do czwartku (19-23.12.2010 r. ) trwają w kościele rekolekcje adwentowe. Dla tych, którzy z powodu zimowych warunków, mrozów lub z innych względów nie mogą uczestniczyć we mszach św. ani słuchać nauk rekolekcyjnych ks. Strożka spieszy z idącym z duchem czasu rozwiązaniem. Zaległości można nadrobić odsłuchując nagrań w Internecie zamieszczonych na stronach parafii – http://zgierskafara.pl. Jest też inna opcja np. dla tych, którzy dostępu do sieci nie posiadają – zakup płyty CD z nagraniami w formacie mp3 z zapisem homilii 2009/2010 r. w cenie 5 zł. Płytę można nabyć w sklepie parafialnym. 

Wysłuchanie kilku – kilkunastu nagrań zapewnia "dyspensę", ale tylko w tych przypadkach jeśli ktoś naprawdę do kościoła przybyć nie mógł. 

Trzeba być nowoczesnym – nie ciemnogród. Świat się ciągle zmienia i my też powinniśmymówił podczas niedzielnej mszy ks. Mirosław Strożka. Zapewnia jednak, że odsłuchiwanie nagrań można traktować tylko jako ekwiwalent i rozwiązanie zastępcze.

Choć sam ponad 72 lata zakonnik z zapałem prowadzi stronę internetową parafii. Regularnie zamieszcza na niej swoje autorskie kazania. Nagrania ułożone są chronologicznie i pojawiają się systematycznie.

Inne

Ciekawe artykuły