REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zaśpiewali kolędy i pastorałki

 W sobotę 15.01.2011 r. o godz. 19.00, w kościele pw. świętej Katarzyny w Zgierzu odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Golec Orkiestra. Koncert zorganizowany został wspólnie przez proboszcza parafii – ks. Mirosława Strożkę oraz Prezydenta Miasta Zgierza – Iwonę Wieczorek.

Bracia Golec zaprezentowali swoje aranżacje najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Wierni mogli słyszeć m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Pójdzmy wszyscy do stajenki”, „W żłobie leży” , „Przybieżeli do Betlejem”, „Bóg się rodzi”, czy „Gdy się Chrystus rodzi”, "Pastuszkowie bracia mili". Były również winszowania. Wokalista Edyta Golec zaśpiewała m.in. „Oj maluśki, maluśki”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „O Gwiazdo Betlejemska”.
 
Zespół zagrał też piosenkę  "Leć muzyczko" napisaną na pamiątkę papieża Jana Pawła II, a także „Do Milówki wróć”  wychwalający rodzinne strony liderów zespołu. Na koniec bracia Łukasz i Paweł złożyli najlepsze życzenia wszystkim zgierzankom i „zgierzątkom”. Podziękowania padły również ze strony Iwony Wieczorek oraz ks. Mirosława Strożki
 
Zespół wystąpił w składzie Łukasz Golec, Paweł Golec, Edyta Golec, Ryszard Pałka, Grzegorz Kapołka, Robert Szewczuka, Piotr Kalicki, Zbigniew Michałek „Baja”, Jarosław Zawada, Andrzej Małyjurek „Juri”
 
 
Celem koncertu była również promocja podjętej wspólnej inicjatywy parafii i władz miasta wykonania prac remontowo – konserwatorskich wieży kościoła wraz z przystosowaniem kondygnacji poziomu balkonów dla potrzeb platformy widokowej. 
 
Z pomysłem wykonania tak dedykowanego koncertu kolęd w kościele wystąpili artyści zespołu po zakończeniu występu w hali MOSiR na ubiegłorocznej edycji Jarmarku Kaziukowego w Zgierzu. Dlatego wstęp na koncert był wolny, ale w jego trakcie księża pracujący w parafii zbierali ofiarę wśród słuchaczy z przeznaczeniem na renowację wieży. 
 
Po zakończeniu koncertu uruchomione zostało stoisko z pamiątkami i płytami zespołu, a wykonawcy składali też autografy. Koncert był także okazją do promocji płyty oraz DVD Golec uOrkiestra Live. Koncert Kolęd i Pastorałek. 
 
 
W sobotę św. Katarzyna była wypełniona po brzegi, a mieszkańcy chętnie i hojnie składali ofiarę. Nad bezpieczeństwem i spokojem czuwała firma ochroniarska oraz Straż Miejska. Jak zapewnia ks. Strożka, dokładną sumę zebranych środków poznamy we wtorek. 
 

Inne

Ciekawe artykuły