REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

ZATROPER, relacja z warsztatów

Projekt "ZATROPER. Co dla młodzieży?" ruszył pełną parą. Podczas minionego weekendu grupa 32 młodych ludzi uczestniczyła w inaugurujących inicjatywę warsztatach dla przyszłych operatorów i dziennikarzy. W ośrodku harcerskim w Grotnikach spotkała się młodzież w wieku od 14 do 25 lat, by wspólnie podjąć wyzwanie przygotowania i poprowadzenia debaty prezydeckiej oraz serii reportaży o sprawach dotyczących ich problemów. Projekt Zatroper został dofinansowany ze środków Programu "Młodzież w działaniu" a jest realizowany przez nieformalną grupę młodzieży ze Zgierza.

Dla wszystkich uczestników warsztatów to nie był lekki weekend. Młodzi ludzie uczestniczyli w cyklu szkoleń z zakresu obsługi kamery, kompozycji obrazu, sztuki reporterskiej, polityki lokalnej, massmediów oraz rozwijali swój potencjał twórczy podczas treningu kreatywności. W sumie zajęcia trwały 12 godzin w sobotę i 6 w niedzielę!! A to jeszcze nie koniec. Przed debatą prezydencką, która została zaplanowana na 24 października br. odbędą się jeszcze warsztaty z komunikacji interpersonalnej oraz techniczne – dla operatorów. Później młodzież spotka się na próbnej debacie, gdzie ostatecznie zalanowany zostanie jej ostateczny kształt. 

 Organizatorzy są pełni nadziei, że Zatroper to zalążek zupełnie nowej młodzieżowej inicjatywy w Zgierzu. Liczą, że najbardziej zaangażowane grono stworzy nieformalna grupę reporterską w naszym mieście, która będzie aktywnie śledzić życie miasta, poczynania władz i osób decydujących o kulturze, sporcie czy inicjatywach młodzieżowych w mieście.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność