REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zatrzymani za chuligański wybryk

 Policjanci zatrzymali trzech wandali, którzy najpierw pili alkohol a później dla rozrywki skakali po zaparkowanym w pobliżu samochodzie ostatecznie przewracając auto na bok. Wandalom grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

12 maja 2016r. około 22:45 dyżurny zgierskiej policji został powiadomiony o  przewróceniu na bok samochodu daihatsu zaparkowanego w pobliżu Dworca Kolejowego.

Zgierscy policjanci już po kilku minutach od zgłoszenia byli już na miejscu. Po wstępnych ustaleniach natychmiast rozpoczęli penetrację pobliskiego terenu. Kontrolowali także klatki schodowe i inne miejsca gdzie mogli zbiec sprawcy.  W pewnym momencie , w okolicy ulicy 3-go Maja funkcjonariusze zauważyli podejrzewanych, którzy na widok mundurowych zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Obaj okazali się  mieszkańcami Zgierza w wieku 22 lat. Wcześniej spożywali alkohol. Badanie wykazało u jednego z nich ponad promil alkoholu , u drugiego 2 promile. Sprawcy skakali po karoserii auta a następnie przewrócili je uszkadzając  całą lewą stronę. Policjanci zabezpieczyli wiele śladów kryminalistycznych. W tym samym czasie zatrzymali także trzeciego z podejrzewanych. 25 latek potwierdził, że świętował w pobliżu daihatsu imieniny jednego z kolegów. Wówczas wpadli na pomysł dewastacji auta.

Pokrzywdzona wyceniła uszkodzenia pojazdu na 2000 złotych. Teraz o losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pobawienia wolności.

Inne

Ciekawe artykuły

Gdzie zorganizować swoje wesele?

Organizacja wesel to stresujące zadanie, zwłaszcza dla młodej pary. Przecież w tym wyjątkowym dniu wszystko powinno być idealne. Z tego powodu niezbędny jest wybór takiego

KONCERT SARIUS

Data wydarzenia:15.04.2023, godz. 18:00Organizator:Miejski Ośrodek Kultury (MOK) w ZgierzuMiejsce wydarzenia:„Stary Młyn” – ul. Długa 41a (sala widowiskowa)Z koncertem w Zgierzu wystąpi SARIUS – Facebook wydarzenia