REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zatrzymano kierowcę poszukiwanego kilkoma listami gończymi

W środę (26.01.2011 r.) około godziny 20.40 na autostradzie A2 na odcinku między Zgierzem, a Strykowem mundurowi z Komisariatu Policji Autostradowej zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę samochodu opel omega na chojnickich tablicach rejestracyjnych.

Na pytanie funkcjonariuszy o okazanie dokumentów oświadczył, że nie posiada ich przy sobie, ale może podać dane personalne. Policjanci już w trakcie rozmowy zauważyli, że kierowca próbuje ich zwieść. Podane imię i nazwisko sprawdzili w policyjnej bazie danych. Okazało się, że taka osoba nie istnieje. Funkcjonariusze ponownie zapytali kierowcę opla. Wtedy mężczyzna przyznał się, że nazywa się zupełnie inaczej niż podaje i że prawo jazdy ma, ale starego druku.

Zweryfikowane dane zostały potwierdzone w policyjnym komputerze. Okazało się, że mają do czynienia z 35-letnim mężczyzną urodzonym w Bytomiu aktualnie bez stałego miejsca zameldowania, który jest poszukiwany od 2004 r. wielokrotnymi listami gończymi oraz nakazami o doprowadzenie do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego. Poszukiwania mają związek między innymi z oszustwami, kradzieżą z włamaniem oraz niestosowaniem się zakazów sądowych w związku z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Mężczyznę przewieziono do komisariatu przekazując samochodów pasażerowi, on sam trafił za kraty.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność