REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zatrzymano kierowcę poszukiwanego kilkoma listami gończymi

W środę (26.01.2011 r.) około godziny 20.40 na autostradzie A2 na odcinku między Zgierzem, a Strykowem mundurowi z Komisariatu Policji Autostradowej zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę samochodu opel omega na chojnickich tablicach rejestracyjnych.

Na pytanie funkcjonariuszy o okazanie dokumentów oświadczył, że nie posiada ich przy sobie, ale może podać dane personalne. Policjanci już w trakcie rozmowy zauważyli, że kierowca próbuje ich zwieść. Podane imię i nazwisko sprawdzili w policyjnej bazie danych. Okazało się, że taka osoba nie istnieje. Funkcjonariusze ponownie zapytali kierowcę opla. Wtedy mężczyzna przyznał się, że nazywa się zupełnie inaczej niż podaje i że prawo jazdy ma, ale starego druku.

Zweryfikowane dane zostały potwierdzone w policyjnym komputerze. Okazało się, że mają do czynienia z 35-letnim mężczyzną urodzonym w Bytomiu aktualnie bez stałego miejsca zameldowania, który jest poszukiwany od 2004 r. wielokrotnymi listami gończymi oraz nakazami o doprowadzenie do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego. Poszukiwania mają związek między innymi z oszustwami, kradzieżą z włamaniem oraz niestosowaniem się zakazów sądowych w związku z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Mężczyznę przewieziono do komisariatu przekazując samochodów pasażerowi, on sam trafił za kraty.

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,