REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zderzenie z policyjnym motorem, nie żyje 17-letni pasażer

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w środę 28 marca kilka minut po godzinie 18:00 na drodze krajowej nr 71 w miejscowości Klęk w powiecie zgierskim (na odcinku Stryków-Zgierz). 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierujący samochodem osobowym alfa romeo, wykonywał manewr wyprzedzania innego pojazdu, nie zachowując należytej ostrożności doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka oznakowanym motocyklem policyjnym. Drugi funkcjonariusz również poruszający się motorem aby uniknąć zderzenia położył jednoślad na jezdni. Obaj funkcjonariusze trafili do szpitala w Zgierzu. Z dotychczasowych informacji wynika, że stan 27-letniego policjanta jest ciężki, życiu drugiego funkcjonariusza nie zagraża niebezpieczeństwo. Na co dzień mundurowi pełnią służbę w Komisariacie Autostradowym z siedzibą w Sosnowcu. 
 
Niestety 17-letni pasażer podróżujący alfa romeo pomimo podjętej na miejscu reanimacji poniósł śmierć. 19-letni kierowca samochodu i drugi 18-letni pasażer również zostali hospitalizowani. 
 
Ruch na drodze krajowej nr 71 był wstrzymany do godz. 21. Policjanci w miejscu wypadku kierowali ruch objazdami.  
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a