REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zgierscy seniorzy na podium

 11 złotych medali, 4 srebrne i 4 brązowe zawisło na szyjach naszych reprezentantów – słuchaczy Zgierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, biorących udział w Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych w Łazach. Tegoroczna konkurencja była nadzwyczaj duża – w olimpiadzie wzięło udział 50 uniwersytetów z Polski oraz drużyna z Austrii.  Dla porównania, w ubiegłym roku było ich 36.

 
Drużyna ze stolicy powiatu zgierskiego, wraz z przedstawicielami Gliwic, zajęła pierwsze miejsce, zdobywając 19 medali w: pływaniu, tenisie stołowym, kajakarstwie, strzelectwie, biegach na 60 i 200 metrów oraz w pchnięciu kulą. Bohaterem tegorocznych zmagań seniorów okazał się 93-letni zgierzanin Kazimierz Mrówczyński, który w pływaniu na czas pokonał swojego rywala z Gliwic z przewagą ponad 18 sekund. 
 
Jak co roku zgierskich reprezentantów finansowo wspierało zgierskie starostwo, a kibicował im, już po raz kolejny, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Budziarski.
 
– Być tam, choćby jako widz, to niesamowita frajda – mówi Wojciech Budziarski. – Atmosfera i duch sportowej rywalizacji są takie same jak na prawdziwej olimpiadzie.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,