REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zgierskie kościoły szykują się na przyjęcie Obrazu

Remont jaki rozpoczął się około 3 tygodni temu w kościele Chrystusa Króla zmierza ku końcowi. Ekipa remontowa zdołała odświeżyć wnętrze świątyni, uzupełniono braki w ścianach, odmalowano już niemal całe wnętrze, wymieniono jedno z okien. Ostatnie prace polegają na położeniu nowego progu przy drzwiach wejściowych. Do niedzieli mają być wykonane prace porządkowe, a ze środka kościoła zdemontowane rusztowania. A wszystko w ramach przygotowań wiernych do przyjęcia lada dzień Obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej. Znajdował się on do niedawno w Ozorkowie. Obraz ma nawiedzić wkrótce kolejno zgierskie kościoły, a w każdym z nich będzie dobę.
 
Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Łódzkiej trwa od 12 września 2009 i zakończy się 11 września 2010. 
 
Szczegółowy wykaz parafii, oraz dni, w jakie odbędzie się nawiedzenie obrazu w Zgierzu i okolicach jest następujący:
10.07 – Sokolniki,
11.07 – Gieczno,
12.07 – Dąbrówka Wielka,
13.07 – Zgierz, par. NMP Różańcowej,
14.07 – Zgierz par. św. Katarzyny,
15.07 – Zgierz, par. św. Matki Boskiej Dobrej Rady,
16.07 – Zgierz, par. Chrystusa Króla,
17.07 – Zgierz, par. św. Jana Chrzciciela.
 
Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej trzykrotnie nawiedzał diecezję łódzką: w 1974 r., gdy przebywał we wszystkich kościołach parafialnych i niektórych zakonnych; w 1982 r. jako część obchodów Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry oraz w 1983 r. podczas gdy nawiedzał w Polsce wszystkie katedry, a w łódzkiej diecezji przebywał przez jeden tydzień.
 
Obraz, który przybędzie do Zgierza poświęcony został w Rzymie w 1957 r. przez Papieża Piusa XII. Zawieźli go tam kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Polski oraz biskup Michał Klepacz, ówczesny ordynariusz łódzki.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Gdzie zorganizować swoje wesele?

Organizacja wesel to stresujące zadanie, zwłaszcza dla młodej pary. Przecież w tym wyjątkowym dniu wszystko powinno być idealne. Z tego powodu niezbędny jest wybór takiego