REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zgierskie kościoły szykują się na przyjęcie Obrazu

Remont jaki rozpoczął się około 3 tygodni temu w kościele Chrystusa Króla zmierza ku końcowi. Ekipa remontowa zdołała odświeżyć wnętrze świątyni, uzupełniono braki w ścianach, odmalowano już niemal całe wnętrze, wymieniono jedno z okien. Ostatnie prace polegają na położeniu nowego progu przy drzwiach wejściowych. Do niedzieli mają być wykonane prace porządkowe, a ze środka kościoła zdemontowane rusztowania. A wszystko w ramach przygotowań wiernych do przyjęcia lada dzień Obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej. Znajdował się on do niedawno w Ozorkowie. Obraz ma nawiedzić wkrótce kolejno zgierskie kościoły, a w każdym z nich będzie dobę.
 
Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Łódzkiej trwa od 12 września 2009 i zakończy się 11 września 2010. 
 
Szczegółowy wykaz parafii, oraz dni, w jakie odbędzie się nawiedzenie obrazu w Zgierzu i okolicach jest następujący:
10.07 – Sokolniki,
11.07 – Gieczno,
12.07 – Dąbrówka Wielka,
13.07 – Zgierz, par. NMP Różańcowej,
14.07 – Zgierz par. św. Katarzyny,
15.07 – Zgierz, par. św. Matki Boskiej Dobrej Rady,
16.07 – Zgierz, par. Chrystusa Króla,
17.07 – Zgierz, par. św. Jana Chrzciciela.
 
Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej trzykrotnie nawiedzał diecezję łódzką: w 1974 r., gdy przebywał we wszystkich kościołach parafialnych i niektórych zakonnych; w 1982 r. jako część obchodów Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry oraz w 1983 r. podczas gdy nawiedzał w Polsce wszystkie katedry, a w łódzkiej diecezji przebywał przez jeden tydzień.
 
Obraz, który przybędzie do Zgierza poświęcony został w Rzymie w 1957 r. przez Papieża Piusa XII. Zawieźli go tam kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Polski oraz biskup Michał Klepacz, ówczesny ordynariusz łódzki.

 

Inne

Ciekawe artykuły