REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zgierskie Spotkania Małych Teatrów nie takie małe

Tegoroczne, Siedemnaste Słodkobłękity, to 3 dni wydarzeń teatralnych. W piątek i sobotę (23-24 września) przeprowadzony zostanie konkurs, w którym weźmie udział aż 13 zespołów teatralnych z całej Polski. Niektórzy goszczą w Zgierzu po raz pierwszy, ale jest też spora grupa „starych znajomych”, którzy zarażeni słodkobłękitną atmosferą z chęcią spędzają u nas cały weekend.

Sympatycy teatrów niezawodowych będą mogli obejrzeć spektakle m.in. Kreatur z Gorzowa Wielkopolskiego, Teatru Preventorium z Będzina czy Realistycznego – Frakcji Żeńskiej ze Skierniewic. Doświadczenia teatrów, jak i ich stylistyka są bardzo zróżnicowane, jury będzie więc miało nie mały orzech do zgryzienia. A to grono jest dobrze znane aktorom: Jadwiga Sącińska, Andrzej Hibner, Grzegorz Kwieciński. Do rozdysponowania mają 10 000 zł, a także dodatkową nagrodę ufundowaną przez Grzegorza Kwiecińskiego.

Oprócz konkursu w programie festiwalu znalazły się: recital Emilii Kudry – łódzkiej artystki (aktorki, wokalistki), pozakonkursowy wieczór kabaretowy Teatru Orfa oraz warsztaty teatralne, które poprowadzi Grzegorz Kwieciński, połączone z pokazem w stylu Teatru Ognia i Papieru. Organizatorzy postanowili również nawiązać do Międzynarodowego Dnia Niesłyszących, który przypada w kolejnym tygodniu i zaprosili do udziału w imprezie mima (Jerzy Tyszko) z „Teatru – 3” Polskiego Związku Głuchych ze Szczecina.  Planują także realizację warsztatów będących wstępem do nauki języka migowego.

Festiwal będzie trwał trzy dni, co jest pewnego rodzaju eksperymentem. Organizatorzy zapewniają jednak, iż nikt nie będzie miał prawa być znużonym. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
 

Inne

Ciekawe artykuły